I Powiatowy Konkurs o Zasłużonych Ludziach Gminy Żukowo

Opublikowano: środa, 21, grudzień 2016

 

Sukcesy naszych uczniów w I Powiatowym Konkursie o Zasłużonych Ludziach Gminy Żukowo-wiedza o Karolu Kreffcie.

 

W Szkole Podstawowej im. ppor. Klemensa Wickiego w Pępowie odbył się w sobotę 17 grudnia   „I Powiatowy Konkurs o Zasłużonych Ludziach Gminy Żukowo”. Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowania kaszubskim dorobkiem Karola Kreffty, a także przypomnienie jego zasług dla Kaszubów. Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści, którzy rozwiązywali testy z pytaniami otwartymi i zamkniętymi dostosowanymi do każdej grupy wiekowej. Zdobywcy największej ilości punktów otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Z naszej szkoły wzięło udział 5 uczniów. Oto wyniki:

 

Kategoria klas V-VI

I miejsce  - ex aequo  Natalia Dembkowska z klasy VI a

                                Magdalena Leyk  z klasy VI a

       Wyróżnienie  -    Mikołaj Kowalski z klasy V a

 

Kategoria klas III-IV

III miejsce    -  Emilia Morawska  z kl.III e

Wyróżnienie  -  Klaudia Błażejewska z klasy III f

 

Gratuluję wszystkim uczestnikom wysokich wyników i życzę dalszych sukcesów!

 

                                                                                   

Henryka Kolka

Szukaj