DBI 2017

Opublikowano: środa, 15, marzec 2017

   W ramach obchodów promujące DBI oraz bezpieczeństwo w sieci w szkole w Baninie, 

temat przewodni to:

 

"Lepszy Internet zależy

 

od Ciebie!"

 

 

W ramach obchodów DBI 2017 zrealizowaliśmy  w naszej szkole następujące inicjatywy:

W klasach 1-3  nauczyciele uczący zaprezentują filmy edukacyjne z serii pt. Owce w sieci. Dzieci będą korzystać z zabaw edukacyjnych na stronie www.sieciaki.pl. Zostaną  też przeprowadzone pogadanki z uczniami na temat korzystania z Internetu i wykorzystania go m.in. w celach edukacyjnych. Uczniowie klas 4-tych na zajęciach komputerowych uczestniczyli w interaktywnym  kursie  3,2,1 Internet” oraz wykonali plakaty - przedstawiające dobre i negatywne strony Internetu. Plakaty zostały wyeksponowane na  gazetkach na holu szkoły, przy gabinecie pedagoga oraz przy sali komputerowej. Uczniowie klas 5-6 na zajęciach komputerowych wykonali prezentacje interaktywne - quizy na temat bezpiecznego Internetu. Przykładowe prezentacje zostały zamieszczone na stronie szkoły poniżej. Na zajęciach przeprowadziliśmy  pogadanki o bezpiecznym korzystaniu z komputera  oraz na temat korzystania z Internetu.W ramach bezpieczeństwa w Internecie zaplanowano spotkania uczniów klas IV – V  ze specjalistami z Komendy Powiatowej w Kartuzach – termin do końca roku szkolnego 2016/2017.

 

Ciekawe linki:

321 Internet - Dobry żart

https://www.youtube.com/watch?v=goS_TTEtYGk   

https://www.youtube.com/watch?v=PMPipsTqm5w

http://www.saferinternet.pl/pl/dzien-bezpiecznego-internetu

 

Prezentacje naszych uczniów dostępne są TUTAJ.

 

 

 

 

 

 

 

 

Szukaj