MG w biegach sztafetowych

Opublikowano: czwartek, 01, październik 2015

    23 września 2015 roku nasi uczniowie rozpoczęli rywalizacje w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej o Puchar Burmistrza Gminy Żukowo oraz Gminnej Gimnazjadzie o puchar Przewodniczącego  Rady Miejskiej w Mistrzostwach Gminy Żukowo w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

W pierwszej rywalizacji Nasze dziewczęta, które rywalizowały na dystansie 10 x 600 m nie miały sobie równych. Szybko uzyskały przewagę, która tylko rosła do końca zawodów. Cała rywalizacja trwała 20 min i 33 sekundy co daje średnią na każdą zawodniczkę 2 min 03 sekundy. Jest to jednocześnie nowy rekord na tej trasie (w roku poprzednim nasze zawodniczki uzyskały czas o 35 s gorszy). Ostatecznie wywalczyły I miejsce i awans do Mistrzostw Powiatu.

 

    Skład drużyny: Julia Mikołajewska, Natalia Dudzińska, Julia Ziółkowska, Julia Zakrzewska, Kinga Papke, Wiktoria Boguszewska, Michalina Jende, Martyna Lewańczyk, Kasia Ruszkiewicz, Ola Złotkowska, Sandra Wronkowska, Natalia Stachowicz i Julia Pipka.

W drugiej rywalizacji wystartowali chłopcy, którzy rywalizowali na dystansie 10 x 800 m. Podobnie jak dziewczęta od pierwszej zmiany wyszli na prowadzenie i nie oddali jej do końca. Uzyskana średnia na każdego zawodnika (poniżej 3 min) to najlepszy wynik naszych chłopców od lat. Wywalczyli I miejsce i awansowali do Mistrzostw Powiatu.

 

        Skład drużyny: Jakub Sieroń, Dawid Wierczyński, Daniel Mikołajewski, Oskar Gwoździański, Franciszek Hinca, Krystian Flisik, Damian Wolff, Norbert Sar, Łukasz Bartos, Marcel Podlewski, Bartek Kozioł.

Po raz pierwszy w gminnej Gimnazjadzie wystartowały również dziewczęta z naszego nowo utworzonego Gimnazjum w Baninie. Wywalczyły III miejsce i jest to pierwszy historyczny puchar zdobyty w Gminnej Gimnazjadzie.

 

 

       Skład drużyny: Agata Zieman, Nikola Baranowska, Hania Kosznik, Anna Ostrowska, Paulina Duraj, Paulina Ruszkiewicz, Małgorzata Mocarska, Klaudia Kreft, Angelika Jaczońska, Klaudia Morawska


 

      

Szukaj