MP w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Opublikowano: poniedziałek, 19, październik 2015

     16 października 2015 roku w Miechucinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody rozpoczęły się z opóźnieniem gdyż warunki pogodowe nie były najlepsze. Obfite opady deszczu i chłód nie sprzyjał uczestnikom w rywalizacji.

W zawodach miały prawo startu Mistrzynie i Mistrzowie Gmin Powiatu Kartuskiego. W kategorii szkół podstawowych dziewcząt jak i chłopców w tym roku Gminę Żukowo reprezentował Zespół Szkół z Banina.

Tradycyjnie jako pierwsze wystartowały dziewczęta na dystansie 10 x 600 m. Nasze uczennice spisały się znakomicie. Już na pierwszej zmianie wyszły na prowadzenie i powiększały je na każdej zmianie. Ostatecznie uzyskały przewagę nad drugim zespołem 1 min i 35 s a nad trzecim prawie 2 min, pozostałe zespoły udało się zdublować. Zdobycie Mistrzostwa Powiatu Kartuskiego dało im awans do Mistrzostw Województwa Pomorskiego, które odbędą się 23.10.2015 w Garczynie.

Skład drużyny dziewcząt: Natalia Dudzińska, Julia Zakrzewska, Sandra Wronkowska, Kinga Papke, Kasia Ruszkiewicz, Martyna Lewańczyk, Michalina Jende, Natalia Stachowicz, Julia Ziółkowska, Julia Mikołajewska, Wiktoria Boguszewska. 

     W kolejnej rywalizacji wystartowali chłopcy na dystansie 10 x 1000m. Wszystko zaczęło się zgodnie z oczekiwaniami. Na pierwszej zmianie nasi przeciwnicy z Kartuz wystawili swojego najlepszego zawodnika, Mistrza Polski i drugiego w Mistrzostwach Krajów Europy Środkowej. Uzyskał ogromną przewagę nad rywalami. Nasz zawodnik Jakub Sieroń przybiegł piąty tracąc do prowadzącego 31 s. mimo uzyskanego dobrego czasu 3,00 min. Kolejny nasz zawodnik Dawid Wierczyński zdołał wyprzedzić dwie sztafety, uzyskał czas 3,07 min, ale strata do prowadzących wzrosła do 39 s. Jako trzeci w rywalizacji wystartował Daniel Mikołajewski uzyskał 3,03 min utrzymał trzecie miejsce, ale przewaga prowadzących jeszcze wzrosła do 42 s. Czwarty nasz zawodnik to Oskar Gwoździański uzyskał czas 3,14 min. Miejsce naszej sztafety się nie zmieniło a przewaga Kartuz rosła (1,04 min). Piąty wystartował Franek Hinca uzyskał bardzo dobry czas 3,01 i po raz pierwszy strata do prowadzących spadła o 9 s . A co ważniejsze zbliżył się do drugiej sztafety dając szansę naszemu kolejnemu zawodnikowi Marcelowi Podlewskiemu do wyjścia na drugą pozycję. Uzyskał bardzo dobry czas 2,50 s. a różnica do prowadzących stopniała do 25 s. Kolejną sekundę dołożył Damian Wolff (3,08min). Na ósmej zmianie wystartował Norbert Sar i z kapitalnym czasem 2,38 min dogonił prowadzących i wyszedł na 6 s prowadzenie. Na przedostatniej zmianie Krystian Flisik (3,08min) utrzymał prowadzenie a przewaga spadła tylko o 1s. Ostatnim naszym zawodnikiem był Łukasz Bartos (3,07). Musiał stoczyć bezpośrednią walkę z zawodnikiem z Kartuz, który czujnie utrzymywał się cały dystans za plecami Łukasza by w końcówce go wyprzedzić. Poza konkurencją wystartował również Bartek Kozioł uzyskał czas 3,11 min. Chłopcy wywalczyli vice Mistrzostwo Powiatu co jest bardzo dobrym wynikiem, ale apetyty były większe.

    

Szukaj