Projekty międzynarodowe klas IV

Opublikowano: wtorek, 05, grudzień 2017

 

 

 

Klasy IV od początku roku szkolnego intensywnie uczestniczą online w projektach międzynarodowych. Praca odbywa się głównie za pośrednictwem platformy eTwinning oraz programu Erasmus+, ale korzystamy też z tradycyjnych form pocztowych przy wysyłaniu świątecznych kartek. Obecnie prowadzimy aż cztery projekty!

eTwinning to społeczność szkół w Europie

eTwinning oferuje platformę współpracy dla  szkół  krajów europejskich, które tutaj komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się i, mówiąc krótko, czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. Dzięki programowi sponsorowane są wyjazdy edukacyjne dla nauczycieli i uczniów w granicach krajów Unii Europejskiej.

 

 

I.  

Klasa IV d wraz z wychowawcą - nauczycielką języka angielskiego prowadzi  projekt   eTwinning 'Nice to meet you'

Pracujemy ze szkołami w Hiszpanii (2 szkoły), Francji i Rumunii.

W ciągu roku szkolnego uczestniczymy w różnych wspólnych zadaniach. Pierwszym krokiem było otrzymanie i wysłanie pocztówek do naszych partnerów. Listopad i grudzień to krótkie przedstawienie się, projekt logo i kartka świąteczna. Wszystkie zadania wykonujemy na lekcjach.

 

1. Strona projektu

https://twinspace.etwinning.net/46885/home

2. Adres do obejrzenia zdjęć z pocztówkami

http://www.picturetrail.com/sfx/flicks/preview/9166804

3. można zamieścić post na stronie (kliknąć na różowy plus)

https://padlet.com/steph_quattri/2017eTwinning

 

II.

Klasa IV d wraz z wychowawcą - nauczycielką języka angielskiego współpracuje ze szkołą amerykańską w Beaverton (niedaleko Portland, stan Oregon). Kontakt nawiązaliśmy dzięki jednemu z uczniów - Mateusowi Hasse, który wraz z rodziną mieszkał w USA dwa lata. Pierwsze maile wyślemy z życzeniami świątecznymi.

 

III.

Klasy IV a oraz e wraz z nauczycielką angielskiego zapoznali swoich nowych penfriends  (przyjaciół listownych) i  wymieniają się listami oraz kartami pocztowymi ze szkołą w Hiszpanii w mieście Mollerussa. Uczniowie przygotowali krótkie informacje o sobie, a także własnoręcznie wykonali kartki świąteczne. Czekamy teraz na odpowiedź naszych przyjaciół z Hiszpanii.

 

IV.

W planach mamy również udział w programie Erasmus +, który nie tylko umożliwia współpracę online, ale również wyjazdy edukacyjne. Projekt nazywa się 'New Challenges for Small Towns' (Nowe wyzwania dla małych miejscowości), jego koordynatorem jest szkoła hiszpańska, a partnerami Polska, Włochy i Portugalia. W projekcie chcielibyśmy podzielić się inicjatywami i przedsiębiorczością uczniów w zakresie rozwoju naszej miejscowości. Zamierzamy  poznać działania lokalnych przedsiębiorców, dowiedzieć się o rynku lokalnych produktów, wesprzeć działania na rzecz integracji społeczności lokalnej. Wniosek do udziału w programie już piszemy, a wyniki naszej pracy i uczestnictwa w wyjeździe poznamy w maju 2018.

 

Szukaj