KULISY TEATRU W NASZEJ SZKOLE

Opublikowano: środa, 25, kwiecień 2018

O kulisach  teatru na zajęciach kółka teatralnego w naszej szkole.

Na zajęcia kółka teatralnego , które odbyły się 20 kwietnia, został zaproszony niezwykły gość. Był nim Pan Eugeniusz Sienkiewicz, aktor, który mieszka w pobliskim Pępowie. Wiele lat grał w Teatrze Miniatura, a od kilkunastu lat prowadzi Teatr Klapa czyli Koperek i Kminek, w którym także gra. Pan Sienkiewicz w bardzo ciekawy sposób zapoznał dzieci należące do kółka teatralnego z różnymi rodzajami lalek teatralnych.  Pokazał jak zrobić pacynkę i nią poruszać. Opowiedział o kukiełkach, marionetkach, pyskówkach, jawajkach, maskach. Była też lalka zwana Panną Niną. Nie mogło zabraknąć  prób wprawiania lalek w ruch. Okazało się to niełatwym zadaniem, ale po krótkim czasie ćwiczeń udało się niektórym poprowadzić lalkę. Jednej z  uczennic kl. II, Pan Sienkiewicz zaproponował odegranie roli żony, czekając z obiadem na  spóźnionego męża. Okazało się, że dziewczynka rewelacyjnie, mimo swojego młodego wieku i bez wcześniejszego przygotowania, wcieliła się w tę postać. Mamy nadzieję, że jeszcze nie jeden raz będziemy mieli  okazję uczestniczyć w tak ciekawych warsztatach.

 

M.K.

                                                                                                                                                .

Szukaj