XVI Wojewódzki Konkurs „POZNAJMY LAS”

Opublikowano: środa, 30, maj 2018

 

XVI Wojewódzki Konkurs „POZNAJMY LAS” pt: „Drzewa naszych lasów”

 

Dnia 29.05.2018r w Łęczycach odbyła się kolejna edycja konkursu POZNAJMY LAS. Wśród 70 uczniów z  kilkunastu szkół województwa pomorskiego nie zabrakło również przedstawicieli naszej szkoły. Natalia z 7B, Magda z 7A, Kacper z 7C oraz Weronika z III klasy gimnazjum -reprezentowali Banino. Przygotowania do konkursu-to poznanie cech charakterystycznych budowy (liści, kwiatów, kory, owoców i nasion) 15 wybranych gatunków drzew polskich. Należało znać również ciekawostki i legendy dotyczące tych gatunków oraz wykorzystanie surowców pochodzących z różnych części drzew. Konkurs polegał na rozwiązaniu trudnego(pytania bardzo szczegółowe) testu oraz rozpoznaniu gatunku drzewa na podstawie zdjęć liści i owoców. Po napisaniu testów uczniowie wyruszyli do pobliskiego lasu na krótkie zajęcia warsztatowe w terenie z leśnikami. Następnie obejrzeli występ uczniów ze szkoły w Łęczycach oraz zjedli obiad. I nastąpiła chwila, na którą wszyscy czekali-ogłoszenie wyników i nagrodzenie wszystkich uczestników konkursu. Natalia Dembkowska z 7B zdobyła V miejsce (otrzymała cenne nagrody).Magda uzyskała IX miejsce, Weronika XII miejsce. Dziękujemy szkole w Łęczycach za doskonałe przygotowanie konkursu, sponsorom za cenne nagrody, Radzie Rodziców z Banina za ufundowanie przejazdu uczniów na konkurs,szczególnie dziękujemy naszym uczniom za godne reprezentowanie szkoły. Zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu POZNAJMY LAS. Uczniów do konkursu przygotowała p. Anna Borowicz(AB)

 

 

Szukaj