Kolejna kartka z kalendarza klasy 3 f

Opublikowano: środa, 30, maj 2018

Kolejna kartka z kalendarza klasy 3 f

 

Trochę się działo w naszej klasie…

 

Podczas spotkania  z gdańską pisarką panią Anną Czerwińską Rydel mieliśmy okazję poznać ją oraz fragmenty ostatnio wydanej książki pt.: „Listy w butelce, opowieść o Irenie Sendlerowej”, które czytała autorka. Pod koniec spotkania każdy z nas dostał autograf oraz zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z panią Anią Rydel.

 

Zapraszam do galerii zdjęć.

 

Byliśmy na Westerplatte na lekcji terenowej „Znajdź klucz do historii” dla uczniów klas 3. Celem gry edukacyjnej było przybliżenie historii Westerplatte i zapoznanie z obiektami Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Zadania w formie zagadek zostały przygotowane tak, aby w trakcie ich rozwiązywania połączyć naukę z zabawą w oparciu o pracę w zespole.

 

Aktywny udział w projekcie wzięli udział rekonstruktorzy historyczni, którzy wspierali uczniów podczas pracy oraz prezentowali wyposażenie i umundurowanie żołnierzy z okresu II wojny światowej.

 

Dodatkową atrakcją był przejazd drezyną, historyczną trasą kolejową na terenie dawnej polskiej Wojskowej Składnicy Tranzytowej w Wolnym Mieście Gdańsku.

 

Zapraszam do galerii zdjęć i krótkich filmów.

Filmiki:

Kliknij w link ,aby odtworzyć filmik

https://1drv.ms/v/s!AtNDdkar3tgcnnJRetf6PgsG4i7l

https://1drv.ms/v/s!AtNDdkar3tgcnnTgSOfleYRAIHmR

https://1drv.ms/v/s!AtNDdkar3tgcnnMVlyyKN7tMlHdc

 

 

 

Basia Hoffmann zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Barwy Ojczyzny”. Gratulujemy sukcesu!

 

Zapraszam do galerii zdjęć.

 

Mama Marysi Dziemidowicz jest architektem krajobrazu, przeprowadziła warsztaty przyrodnicze z cyklu zajęć: Poznajemy zawody naszych rodziców.

 

Zapraszam do galerii zdjęć.

 

Z okazji Dnia Mamy napisaliśmy wspólnie wiersz .

 

Zapraszam do galerii zdjęć.

 

Przygotowujemy się także do wieczorku poetyckiego z okazji Dnia Rodziny, czyli dla każdego coś miłego, małego i dużego :-)

 

opracowała: Małgorzata Kotulska

Szukaj