„Dookoła świata w jeden dzień”-wycieczka uczniów uczących się języka kaszubskiego

Opublikowano: poniedziałek, 18, czerwiec 2018

„Dookoła świata w jeden dzień”-wycieczka uczniów uczących się języka kaszubskiego.

Dnia 16 czerwca 2018 r. uczniowie klas I-VI  uczący się języka kaszubskiego byli na wycieczce w Stryszej Budzie. W tej miejscowości ponad 100 lat temu urodził się Jan Trepczyk,wybitny kaszubski poeta, pieśniarz, kompozytor i ideolog kaszubski. Naszym celem było jednak zwiedzenie Parku Miniatur i Parku Gigantów oraz zabawy na ich  terenach. Park Miniatur to znakomite miejsce dla dzieci i dorosłych. Zgromadzone w jednym miejscu zminiaturyzowane zabytki świata były dla dzieci wielką atrakcją.

 W ciągu kilku godzin odbyły one podróż po Europie, Stanach Zjednoczonych, Eafryce i Azji. Uczniowie mogli podziwiać najsłynniejsze cuda architektoniczne świata: Colloseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Big Bena, Łuk Triumfalny, Sfinksa, Biały Dom, Bramę Brandenburską, kościół Mariacki,ciekawe budowle z Kaszub i wiele innych cudów. Każdy mógł się poczuć jak „stolem” spacerując obok wiernie wykonanych zabytków.

W Parku Gigantów, do którego zawiozła wszystkich „kolorowa lokomotywa” uczniowie widzieli prawie wszystkie owady w powiększeniu. Komar, pszczoła czy konik polny wzbudzały u niektórych ogromny strach. Na szczęście te  figury owadów wcale nie były groźne. Dzieci wchodziły też do ogromnego samolotu, a potem korzystały z różnych niesamowitych atrakcji i bawiły się doskonale. Wycieczka była bardzo udana, dzień był piękny i słoneczny. Wszyscy, choć trochę zmęczeni, wrócili do domu cali, zdrowi i pełni niezapomnianych wrażeń.

Szukaj