Caritas

Opublikowano: poniedziałek, 28, luty 2022

 

„Pola Nadziei”- rozpoczynamy od sadzenia cebulek żonkili. Żonkil to kwiat przypominający o ludziach chorych, potrzebujących opieki i pomocy w najtrudniejszych momentach swojego życia. Dlatego wolontariusze Szkolnego Koła Caritas sadzą właśnie żonkile tworząc przy naszej szkole symboliczne „Pola nadziei”. Na wiosnę, gdy rozkwitną żonkile przekażemy je do rozdawania na ulicach Banina.

 

Podaruj trochę ciepła! Wokół nas dużo jest bezdomnych i potrzebujących osób, którym niekoniecznie jest ciepło. Ale możemy to zmienić, podarować im chociaż odrobinę ciepła w tym szczególnym czasie. Dlatego też, dołączyliśmy do akcji i do wystawionego w szkole pudełka zbieraliśmy nowe rękawiczki. Zostaną one przekazane podczas Wigilii dla bezdomnych- 24 grudnia. W imieniu bezdomnych i potrzebujących, dziękujemy z góry za każdą przyniesioną parę rękawiczek.

 

 

 3 i 4 grudnia 2021

XIX Ogólnopolska Zbiórka żywności „Tak. Pomagam!”

W piątek i sobotę wolontariusze Caritas zbierali w sklepach produkty spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia Zebrana w ramach akcji żywność przekazana zostanie na rzecz osób potrzebujących (w formie m.in. paczek żywnościowych na zbliżające się święta) oraz na wsparcie jadłodajni, w których przez cały rok przygotowywane są posiłki dla osób ubogich i bezdomnych.. Wolontariusze  z naszej szkoły zbierali żywność w sklepach: ”Biedronka” i „Lidl”.

 

Kartki na Święta Bożego Narodzenia

 

Wolontariusze wykonali 150 kartek świątecznych, które będą dołączone do paczek świątecznych.

 

 

 

W dniach 6 i 7 grudnia wolontariusze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w bożonarodzeniowej zbiórce żywności w sklepach sieci Biedronka i Lidl. Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do potrzebujących. Za pomocą prostego gestu można było pokazać ludziom, którzy z różnych powodów  znaleźli się w trudnej sytuacji, że nie są sami.

Dziękujemy wspaniałym ludziom, którzy nie przeszli obojętnie obok naszych koszyków za hojność i życzliwość. 
Dziękują wolontariusze i ich opiekunowie. 
Brygida Rosińska i ks. Bartłomiej Wittbrot.

 

 


 


 

 

 

Szukaj