Niezwykły wyjazd klasy VIc do Łodzi

Opublikowano: środa, 21, wrzesień 2016

PAPIEROWA MODA!  PAPIEROWY ŚWIAT!

Niezwykły wyjazd klasy 6c do Łodzi

W dniu 09.06.2016 r. klasa 6c uczestniczyła w Finale II Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego Upcyclingowy Zawrót Głowy, który można nazwać wieloetapowym projektem.

Nasze przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się już w lutym, kiedy zaprojektowaliśmy  z surowców wtórnych przedmioty użytkowe. Wykonaliśmy spódnicę z gazet i folii bąbelkowej, kosz na śmieci z plastikowych butelek oraz gitarę z pudełka po butach ze strunami z listwy od żaluzji!

Całość naszych działań była stopniowo przez nas filmowana, gdyż w konkursie brano pod uwagę ciekawe ujęcia kolejnych faz powstawania naszych przedmiotów, dowcipne komentarze do nich oraz montaż filmu.

Nasze filmiki były tak dobre, że na ich podstawie zakwalifikowaliśmy się do Finału jako jedna z pięciu szkół podstawowych z całej Polski!

Od marca towarzyszył nam jednak niepokój, czy weźmiemy udział w Finale? Dlaczego? Koszt busa okazał się wysoki, a inny dojazd był niemożliwy. Ale udało się - dzięki decyzji Pani Dyrektor Ewy Kosznik oraz pani Elżbiety Kvapil, przewodniczącej Rady Rodziców!

Finał odbywał się w łódzkiej   Akademii Sztuk Pięknych, gdzie na ogromnej scenie zaprezentowaliśmy własne scenki komediowe, w których głównymi rekwizytami były nasze wytwory z surowców wtórnych. Natomiast w jednej z łódzkich szkół, zwanej Kornelówką, odbyły się warsztaty ekologiczne dla wszystkich uczestników projektu. Zbudowaliśmy wygodny fotel, utkaliśmy z włókna  okrągłą makatkę oraz skleiliśmy piękny papierowy stolik.

 A wszystko to – upcycling!

Wyniki konkursu ogłoszono w ASP, w oprawie pokazu mody z papieru! Modelkami i modelami podczas tego pokazu byli uczniowie z Kornelówki, a projektantami upcyclingowych ubrań - ich rodzice. Fantazyjne kreacje stworzono z chusteczek higienicznych, papierowych ręczników, serwetek, plastikowych torebek, folii, rufii, itp. Stroje uzupełniono wymyślnymi kompozycjami z kwiatów oraz pulsującą  muzyką. Był to prawdziwy, elektryzujący show!

Udział w konkursie i warsztatach oraz podróż, dostarczyły nam wielu niezapomnianych wrażeń. Jesteśmy bogatsi o wiedzę z zakresu recyklingu oraz pomysły na twórczość z surowców wtórnych. Można coś zrobić z niczego – wierzcie nam!  I dobrze się przy tym bawić!

Dziękujemy jeszcze raz Dyrekcji naszej szkoły oraz Radzie Rodziców za wsparcie naszego pomysłu! Dziękujemy też szczególnie pani Agnieszce Łopacińskiej – Koenner, głównej inicjatorce i animatorce tego przedsięwzięcia oraz pani Dorocie Marszałkowskiej za pomoc i zaangażowanie  w projekt.

(www.upcycling.edu.pl)

Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych łódzkich zdjęć.

Upcycling raz jeszcze!

Zuzanna Krucz, Oliwia Kurek, Julia Makowska, Julia Grablowska, Adrian Jaśkiewicz, Julia Pipka, Martyna Richert, Monika Raduszkiewicz, Michał Kędziera, Maksymilian Krutul, Michał Hendrich, Monika Hallmann, Karolina Bastian, Dawid Kryszewski, Oskar Kamiński,   Łukasz Formela

oraz

Małgorzata Mosakowska

Wychowawczyni klasy 6c

Szukaj