Koncert orkiestry Vita Activa

Opublikowano: środa, 06, grudzień 2017

W sobotnie przedpołudnie (2.12.2017) kilkoro uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami odwiedziło siedzibę Orkiestry Vita Activa działającej w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – koło w Gdańsku.

Dzieci, wraz z rodzicami, wysłuchały koncertu, na który składało się kilka utworów o różnorodnej stylistyce w oryginalnej aranżacji na instrumenty perkusyjne . Orkiestra wykonała takie utwory jak Taniec wieszczki cukrowej i Marsz ołowianych żołnierzyków Piotra Czajkowskiego Zimę Antonio Vivaldiego, Oblivion – Astora Piazzolli, Marsz z Miłości do trzech pomarańczy Sergiusza Prokofiewa, White Christmas Berlinga Irvinga czy Sleigh Ride.

Po koncercie dzieci mogły swobodnie pograć na należących do orkiestry instrumentach perkusyjnych melodycznych (dzwonkach, metalofonach, ksylofonach, vibrafonie, kotłach) i niemelodycznych (między innymi: bębnach, tarkach, kabasie, bacie, vibraslapie, kołatce afro, grzechotce z tykwy, agogo).

Na koniec goście wpisali się do pamiątkowej księgi orkiestry dziękujac za zaproszenie i niezapomniane przeżycie artystyczne.

 

Hanna Pek

 

 

Szukaj