"Gramy w Ręczną"

Opublikowano: poniedziałek, 11, grudzień 2017

7.12.2017 roku w  Szkole Podstawowej  w Baninie odbył się sportowy event podsumowujący rok 2017 programu „Gramy w ręczną” - program autorski Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Ministerstwa Sportu i Turystyki

Do Banina przyjechało prawie 200 uczestników ze szkół, które zakwalifikowały się do tegorocznej edycji programu: SP Nr 47 w Gdyni, SP z oddziałami Integracyjnymi Nr 8 w Sopocie, SP Nr 3 z Chojnic, SP Nr 5 w Gdańsku oraz gospodarz imprezy SP Banino. Nad przebiegiem zabawy pieczę trzymała Koordynatorka Wojewódzka Pani Ewa Maruszak a z ramienia SP Banino – nauczycielka w-f Anna Ringwelska.

Do Programu „Gramy w Ręczną” w całym kraju wybrano 160 szkół a w województwie pomorskim 10. Celem programu jest popularyzacja piłki ręcznej wśród dzieci  z klas I – IV . Szkoły otrzymały sprzęt do mini piłki ręcznej i materiały szkoleniowe.

Impreza miała charakter festynu sportowego z elementami piłki ręcznej. Liczyła się dobra zabawa a nie wyniki. Każdy uczestnik miał do pokonania 12 stacji tematycznych i mógł wykonać  dowolną liczbę powtórzeń: badanie prędkości rzutu, rzuty na celność, ćwiczenia koordynacyjne i zwinnościowe. Rozegrane zostały również mecze mini piłki ręcznej pomiędzy szkołami w systemie każdy z każdym. Za udział i jak najlepsze wykonanie danego zadania dzieci otrzymywały cukierki. Na zakończenie okazało się, że każda szkoła nazbierała pokaźnych rozmiarów kartony pełne słodkości. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali drobne pamiątki oraz tabliczkę czekolady. Najważniejszy jednak był uśmiech i dobra zabawa startujących dzieci.

 

Szukaj