Święto Patrona Szkoły

Opublikowano: poniedziałek, 12, luty 2018

 

Święto Patrona Szkoły ks. prałata Józefa Bigusa - 26 stycznia 2018 r.

Pracowity jak pszczoła - tegoroczne hasło Dnia Patrona naszej szkoły.

 

Obchody Dnia Patrona odbyły się w odświętnie udekorowanej hali widowiskowo-sportowej. Tradycyjnie uroczystość zainaugurowała Msza św., w której udział wzięli uczniowie i nauczyciele  naszej szkoły. Mszę świętą celebrowali ks. mgr Lech Ossowski oraz gościnnie zaproszony ks. prałat Stanisław Gackowski. Homilię wygłosił, przyjaciel naszego Patrona, ks. prałat Stanisław Gackowski, który w sposób ciepły i okraszony zabawnymi historiami przybliżył nam sylwetkę ks. prałata Józefa Bigusa.  Po Mszy św. Pani dyrektor Ewa Kosznik podziękowała księdzu prałatowi za przybycie i wygłoszenie homilii.

W kolejnej części obchodów  odbyły się konkurencje, które nawiązywały do pracowitości i niezłomnego hartu ducha naszego Patrona.  W konkurencjach sprawnościowych, nawiązujących do pasji sadowniczych naszego Patrona oraz zamiłowania do jazdy na rowerze, należało przewieźć taczką jabłka, przejechać slalomem na deskorolce. W kolejnej konkurencji wyłonieni przedstawiciele klas, przy gorącym wsparciu swoich kolegów, wykonywali pszczołę z materiałów recyklingowych. W ostatniej konkurencji uczniowie klas VII budowali z pudełek kartonowych kościół. Wszystkie konkurencje należało wykonać na czas, a nad poprawnością przebiegu rywalizacji czuwała powołana z uczniów komisja.                                                                                                                

Uroczystość zakończyła się słodkim akcentem w salach lekcyjnych, po czym uczniowie entuzjastycznie rozpoczęli pierwsze chwile ferii zimowych.                                                                                                          

 

B.R

 

 

 

 

 

 

Szukaj