Spotkanie z Anna Czerwińską

Opublikowano: piątek, 02, marzec 2018

W czwartek, 1 marca 2018r., o godzinie 8:50 w sali teatralnej  naszej szkoły odbyło się spotkanie z Anną Czerwińską – Rydel, która jest autorką licznych i nagradzanych książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej i biograficznej oraz muzykiem i pedagogiem.

Anna Czerwińska-Rydel w swoich książkach i opowiadaniach pisze o ludziach z pasją, problemach dzieci, rodzinie, samotności, potrzebie bliskości, zrozumienia, miłości, a przede wszystkim o muzyce. Współpracuje ze znakomitymi ilustratorami (Józef Wilkoń, Dorota Łoskot-Cichocka, Anna Sędziwy, Ewa Poklewska-Koziełło, Agnieszka Żelewska, Marta Ignerska, Monika Hanulak, Kasia Bogucka, Zuzanna Orlińska, Artur Nowicki i wielu innych) oraz z wieloma wydawnictwami (Wydawnictwo Muchomor, Akapit-Press, Wytwórnia, Literatura, Debit, Buka, Wydawnictwo Bernardinum, Wydawnictwo Sióstr Loretanek, Wydawnictwo Harmonia i in.)

Anna Czerwińska-Rydel to pisarka, która promuje Gdańsk przede wszystkim poprzez swoją twórczość. W 2016 roku wydała dwie książki: „Drzwi. Opowieść o Świętym Wojciechu” oraz „Mgnienie oka. Opowieść o Danielu Chodowieckim”. Publikacje te nie tylko przybliżają postacie gdańszczan, ale i opowiadają kontekst związany z życiem w czasach nakreślonych w fabule. Cechą stylu autorki jest przystępny, ale nie zbanalizowany język. Czerwińska-Rydel napisała również kilkanaście książek dla dzieci. Dzięki temu promocja miasta nie jest zawężona tylko do konkretnej grupy odbiorców, ale jest skierowana do szerszego grona czytelników.

Podczas spotkania z uczniami naszej szkoły pani Anna opowiadała o swojej najnowszej książce pt.: „Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej”. Czytała fragmenty tego utworu i odpowiadała na liczne pytania uczniów. Po zakończonym spotkaniu wszyscy chętni mogli zakupić książkę i uzyskać autograf autorki.

 

 

Szukaj