Oddziały przedszkolne goszczą Policjantów

Opublikowano: poniedziałek, 24, wrzesień 2018

20 września br. Oddziały Przedszkolne naszej szkoły miały zaszczyt gościć asp. Piotra Wątkę oraz st. asp. Sławomira Cappelli z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim. Policjanci zaprezentowali program edukacyjno-informacyjny pn. „Jesteśmy bezpieczni”.

Zajęcia miały na celu uwrażliwić dzieci na zagrożenia płynące z nierozważnych zachowań w czasie zabaw oraz nauczyć ostrożności w stosunku do osób nieznajomych. Ogromne zainteresowanie wzbudziła prezentacja multimedialna połączona z bajkami profilaktycznymi oraz edukacja praktyczna, podczas której Policjanci stworzyli warunki do zabawy z zakresu ruchu pieszych i przepisów ruchu drogowego.

Na zakończenie spotkania, nasi goście wręczyli pięciolatkom upominki odblaskowe, podkreślając jak ważną rolę spełniają one w naszym bezpieczeństwie. Ale to nie wszystko! Dzieci spotkała niespodzianka w postaci zdjęcia na motorze policyjnym. Euforia ogarnęła wszystkich.

Uczniowie OPa oraz OPb, wraz ze swoimi wychowawcami i opiekunami, bardzo dziękują Policjantom za cenne wskazówki i liczne atrakcje. Ten dzień pozostanie niezapomniany!

 

Kliknij w obrazek, aby odtworzyć wideo

Szukaj