Wyróżnienie „Banińskich kwiatuszków” na III Gminnym Przeglądzie Talentów Artystycznych.

Opublikowano: poniedziałek, 26, listopad 2018

            W sobotę, 24 listopada, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie odbył się III Gminny Przegląd Talentów Artystycznych organizowany przez OKiS w Żukowie. Celem przeglądu jest popularyzacja działań artystycznych wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie gminy Żukowo, a także  promocja alternatywnych form spędzania  wolnego czasu, umożliwienie prezentacji swoich pasji i talentów, rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży  oraz promowanie młodych talentów i wyłonienie najciekawszej osobowości wśród osób posiadających różne talenty i umiejętności.

        Przepiękna prezentacja przygotowana przez uczniów naszej szkoły, należących do zespołu wokalno-tanecznego „Banińskie kwiatuszki”, zasłużyła na wyróżnienie.

Dzieci wykonały piosenkę w języku kaszubskim  „Kaszubski nuty” oraz taniec „Kowal”.

W piosence zaprezentowały śpiew z manipulacją rekwizytem ilustrującym treść piosenki , zaś podczas tańca „Kowal” trzy dziewczynki akompaniowały tańczącym dzieciom na diabelskich skrzypcach i roncikach.

        Gratuluję członkom zespołu „Banińskie kwiatuszki” udanego występu a Rodzicom dziękuję za wzorową współpracę.

 

 

Hanna Pek

ZDJĘCIA Z PROFILU FB OKiS -> https://www.facebook.com/pg/okiszukowo/photos/?tab=album&album_id=1888379424614121 

Link do zdjęć -> https://photos.google.com/share/AF1QipMfM1krDyxKEqC8bFi-Hb8PGZlieAGRqR9bK3x31uPFdxJuQ0BLJ6aJZNkuzhM-Iw?key=WVF2dzF2b3hEUWVqUjRqMUh4bms3cll1ZDFHVVh3 

 

Szukaj