ERASMUS+ 2018-2020

Opublikowano: środa, 12, grudzień 2018

 Rok szkolny dobiega końca. Mimo że został ostatni tydzień szkoły to grupa Erasmus+ nadal działa. Dzisiaj tj. 13.06.2019 z uśmiechem na twarzy możemy powiedzieć, że zakończyliśmy naszą pracę na ten rok szkolny. Wczoraj warsztaty z przedsiębiorczości, zakładanie firmy, wymyślanie nazwy i loga firmy oraz spisywanie biznes planu...a dzisiaj audycja na żywo w lokalnym Radiu Kaszebe. Udało się opowiedzieć o naszym projekcie "Samll towns...new challenges" i podzielić się dotychczasowymi osiągnięciami. Do Radia Kaszebe pojechaliśmy wszyscy, ale tylko dwóch uczniów mogło reprezentować grupę. Tym razem byli to: Mikołaj Kowalski i Franciszek Redzimski. Obaj wzięli udział w wymianie, jeden był w Bułgarii drugi w Hiszpanii. Podzielili się swoimi wrażeniami na antenie. Ciszymy się, że mogliśmy zwiedzić stację radiową, zobaczyć osoby, których głosy słyszymy, zadać pytania i usłyszeń do nich odpowiedzi. Podczas wizyty w radiu towarzyszyła nam pani Agnieszka Łukasik- prezenterska i pani Justyna Bronk-dziennikarz. Moc emocji. Film z nagraniem ze studia poniżej.

Koordynatorzy Erasmus+

 

http://radiokaszebe.pl/podcastfilter/klub-rodzica/

 

 

 

 

 

Za nami ostatni dzień pobytu w malowniczej miejscowości Razlog w Bułgarii.

Koordynatorzy od rana pracowali nad realizacją najważniejszych punktów projektu, planując tym samym kolejną mobilność- wizytę w BANINIE.

W międzyczasie wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach rękodzieła- tkanie na krośnie oraz integrowali się grając w gry zespołowe na świeżym powietrzu.

Po lunchu, wszyscy udaliśmy się do największej w okolicy fabryki pelletu. Mieliśmy okazję zobaczyć cały proces tworzenia tego materiału opałowego, od początku do końca. Następnie udaliśmy się na punkt widokowy podziwiać panoramę miasta.

Na zakończenie dnia, rodzice rodzin goszczących przygotowali dla nas pożegnalny poczęstunek. Będzie nam bardzo przykro opuszczać to miejsca, choć nie ukrywamy, że ciągnie nas już do domu.

 

Zadowoleni i zmęczeni,

 

 

Erazmusi

 

27.03.2019, Środa

 

Kolejny dzień minął w mgnieniu oka. Dzisiaj nasi gospodarze zabrali nas na wycieczkę do Rila Monastery (120km od Sofii) największego i najsłynniejszego zakonu w południowej części Bułgarii, który jest symbolem odrodzenia narodowego.

Po sytym obiedzie, udaliśmy się do uroczego miasteczka, Blagoevgrad, gdzie mogliśmy poznać codzienność mieszkańców oraz kupić pamiątki dla najbliższych.

 

Przed nami ostatni dzień pracy nad realizacją projektu „Small towns... new challenges” w miasteczku Razlog.

 

Pozdrawiamy,

 

E+

 

 

    

26.03. Wtorek

 

Dzisiejszy dzień przywitał nas kiepską pogodą. Młodzież rozpoczęła zajęcia warsztatami malowania akcesoriów kuchennych, koordynatorzy natomiast udali się na spotkanie dotyczące realizacji projektu- omówienie przepisów stworzonych przez uczestników oraz uzgodnienie ostatecznej wersji międzynarodowej książki kucharskiej (finalny produkt realizacji projektu).

Po południu, wszyscy udaliśmy się do Parku Narodowego Gór Piryn (Pirin) oraz na najwyższy punkt widokowy, by nasi przyjaciele z Włoch, Hiszpanii i Portugalii mogli zobaczyć... śnieg!

Kolejny intensywny dzień za nami. Zmęczeni i przemoknięci, udajemy się na odpoczynek.

 

E+ 

 

24-25.03- niedziela/poniedziałek

Pierwsze dwa dni pobytu w Bułgarii za nami!

Podróż, choć dość intensywna, minęła nam bardzo szybko.

Poniedziałek to pierwszy dzień pracy nad realizacją projektu. Bulgaria obudziła nas piękną pogodą, a Bułgarzy przywitali nas chlebem i solą, a także śpiewem i tańcem.

Po zajęciach integracyjnych młodzieży oraz po spotkaniu koordynatorów projektu, rozpoczęliśmy zwiedzanie okolicy. Po południu odwiedziliśmy jeden z najstarszych kościołów w okolicy a w miejscowości Gorno Draglishte piekliśmy własny chleb, robiliśmy cukierki i mieliśmy okazje przebrać się w tradycyjne bułgarskie stroje.

To był bardzo ciekawy, intensywny dzień. 

Can’t wait for more!

E+ team


 

 


 

 

 

 

 

„W poniedziałek, 10.12., po męczącej, dwunastogodzinnej podróży, dotarliśmy do Bilbao! Powitano nas jak dawno niewidzianych krewnych- wszyscy rodzice oraz nauczyciele bardzo ciepło przywitali nas na lotnisku i zawieźli swoich podopiecznych do domów. Czas na odpoczynek!

 

Pozdrawiamy,

Delegacja Erasmus+”

 


 

„Dziś, 11.12., rozpoczęliśmy pierwszy dzień pracy nad realizacją projektu programu Erasmus+. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w wielu zajęciach i warsztatach dotyczących m.in. Google Tools, e-twinning projects.

 

Zmęczeni, kładziemy się spać- w załączniku szczegółowy plan naszych dzisiejszych działań.”

Kliknij w link , aby wyświetlić wideo https://1drv.ms/v/s!Aqe6hXbPh12MbaSGUtpTFgSUxQs


 

„Za nami kolejny dzień pobytu w Bilbao. Odwiedziliśmy farmę ekologiczną Vista Allegrre Basseria, słynącą z wyrobu organicznych wyrobów mlecznych. Dzięki uprzejmości gospodarzy, poznaliśmy nie tylko różnice w procesach powstawania serów ale również mogliśmy posmakować gotowych wyrobów.

Braliśmy również udział w warsztatach e-twinning, podczas których aktualizowaliśmy stronę naszego międzynarodowego projektu E+. Uczniowie nauczyli się też korzystać z narzędzi umożliwiających komunikację z innymi uczestnikami projektu poprzez e-twinning space.

Na koniec dnia rodziny goszczące przygotowały dla wszystkich uczestników tradycyjny hiszpański poczęstunek.

 

Buenas noches

 

Erasmus+”


 

„Ależ ten czas szybko leci! Za nami kolejny intensywny dzień w Hiszpanii. Dziś rozpoczęliśmy dzień od wizyty w ratuszu i spotkania z burmistrzem, który opowiedział nam krótką historię regionu.

Następnie wyruszyliśmy do centrum Bilbao, gdzie Pani przewodnik oprowadziła nas po najważniejszych miejscach tego uroczego miasta. Ze względu na pogodę (it was raining CATS AND DOGS!!!) musieliśmy skrócić naszą wycieczkę.

 

Hasta mañana!

 

 

E+”

 

Szukaj