XI OGÓLNOPOLSKI KONKURS WOKALNY KOLĘD I PASTORAŁEK

Opublikowano: poniedziałek, 28, styczeń 2019

XI  OGÓLNOPOLSKI KONKURS WOKALNY KOLĘD I PASTORAŁEK

 „NAD ŚWIATEM CICHA NOC”

W PAŁACU MŁODZIEŻY W GDAŃSKU          

 

            26 stycznia 2019 odbyły się w Pałacu Młodzieży w Gdańsku przesłuchania konkursowe

XI Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Kolęd i Pastorałek "Nad Światem Cicha Noc".  Przystępując do konkursu należało wysłać do Pałacu Młodzieży zgłoszenie wraz z płytą CD zawierającą wykonanie przygotowanej prezentacji .

            Do samych przesłuchań (na żywo) zakwalifikowało się w tym roku  120 uczestników .

Z naszej szkoły zakwalifikowały się 4 uczennice - laureatki : Małgorzata Laskowska II a , Hanna Ptak III a , Julia Pluto-Prondzińska VI f oraz Patrycja Markowska  VI d.

            Uczestnicy przesłuchań konkursowych reprezentowali bardzo wysoki poziom wykonawczy, przedstawiali zróżnicowany repertuar, wykazywali wysoką swobodę sceniczną i świadomą interpretację swojej prezentacji.

W jury zasiadali: Małgorzta Kuchtyk, Marcin Spenner i Piotr Macalak.

            Wśród laureatów przesłuchań XI Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Kolęd i Pastorałek "Nad Światem Cicha Noc" znalezły się uczennice naszej szkoły :

             I miejsce w kategorii   7-9 lat -  Julia Pluto-Prondzińska IV f 

            II miejsce w kategorii 10-12 lat - Patrycja Markowska VI d

            Następnego dnia na scenie Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Gdańsku odbyła się Gala Konkursu, podczas której laureatom konkursu wręczono dyplomy i ststuetki a zdobywcy I nagród dali popis swoich wokalnych zdolności.

 

 

Hanna Pek

 

Szukaj