Występ „Banińskich kwiatuszków” w Domu Seniora w Baninie

Opublikowano: czwartek, 31, styczeń 2019

Występ „Banińskich kwiatuszków” w Domu Seniora w Baninie

 

         W środę 30.01.2019, uczniowie naszej szkoły należący do zespołu wokalno-tanecznego „Banińskie kwiatuszki” odwiedzili podopiecznych Domu Seniora w Baninie.

         Chcąc umilić czas pensjonariuszom, zespół „Banińskie Kwiatuszki” pod opieką Hanny Pek i Marzeny Koden, zaprezentował wiązankę tańców, piosenek i kolęd kaszubskich. Prezentując piosenkę „Kaszubskie nuty” uczniowie unosili w dłoniach rekwizyty ilustrujące jej treść. Solowe partie kolęd  w języku kaszubskim wykonały Aleksandra Chustak i Małgorzata Laskowska przy wtórze pozostałych członków zespołu. Wspólnie wykonana została piosenka „Kaszubskie jeziora”. Dzieci zatańczyły dwa tańce : „Okruc sa w kół” oraz „Kowal”. Tańczącym i śpiewającym dzieciom akompaniowały na skrzypcach diabelskich na zmianę : Nina Nietyksza, Pola Laskowska, Oliwia Piastowska, Agata Kazior i Karolina Kuzia.

         Występ uczniów Szkoły Podstawowej został przyjęty bardzo serdecznie i życzliwie. Dzieciom podziękowano za przybycie i piękny występ świadczący o  gruntownym ich przygotowaniu i na koniec obdarowano  czekoladowymi batonami.

         Uczniowie naszej szkoły wręczyli pensjonariuszom i pracownikom Domu Seniora kruche ciasteczka ozdobione kolorowym lukrem , przygotowane przez Patrycję Multan Laskowską, wychowawcę klasy V f, która  wraz z uczniami swojej klasy przygotowała te słodkie upominki.

 

Hanna Pek

Zdjęcia --->>> https://drive.google.com/drive/folders/11nAA5Ew7B9ReZgMvVDMir4m-GArpQJha?usp=sharing

 

 

 

Szukaj