DZIEŃ PATRONA NASZEJ SZKOŁY

Opublikowano: piątek, 01, luty 2019

Dzień Patrona  1.02.2019.

 

Pierwszego lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. W tym dniu cała społeczność szkolna zgromadziła się , aby uczcić pamięć księdza prałata Józefa Bigusa i przypomnieć wartości, jakie reprezentuje postać  księdza.

Dzień rozpoczął się Mszą Świętą, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna. Piękną oprawę Mszy stworzył chór szkolny pod opieką pani Małgorzaty Pińskiej. Następnie obejrzeliśmy program artystyczny przygotowany  przez reprezentantów wszystkich grup wiekowych uczących się w naszej szkole. Nad całością czuwały Panie : Beata Koszałka i Brygida Rosińska. Oficjalną część uroczystości zakończyło ogłoszenie wyników konkursów na najlepszą prezentację i najlepszy film o Patronie szkoły. Wszystkie  prace, które napłynęły na konkurs okazały się oryginalne i ciekawe.

W konkursie na najlepszą prezentację  wyniki przedstawiają się następująco:

W kategorii klas I- VIII   I miejsce zajęli –Konrad Mroczek i Tymon Murawski

Wyróżnienia otrzymali: Marta Knapik, Jan Kłosiński, Nikolas Domaszk, Jakub Kowalewski, Julia Leyk,

Uczniowie klasy VIIc.

W kategorii gimnazjalnej I miejsce zajęli uczniowie klasy III c : Ola Krupińska, Roksana Łazarska, Agata Hinz, Paulina Heimowska, Weronika Cichosz.

W konkursie na najlepszy film I miejsce zajęli uczniowie klasy IIIb :Julia Pipka, Jacek Żukowski, Kuba Sieroń, Jędrzej Wieczorek, Krystian Flisik.  Prezentacja nakręconego przez nich  filmu wywołała aplauz wśród zgromadzonej publiczności.

Wyróżnianie otrzymali uczniowie  klasy IIIb za ciekawą animację poklatkową : Kuba Okrój, Mateusz Cichoń, Nikola Latuszek, Wiktoria Boguszewska, Amelia Teska.

Po części oficjalnej uczniowie rozeszli do swoich klas, gdzie rozwiązywali zadania dotyczące Patrona i częstowali się tortem, który  był miłym akcentem kończącym ten niezwykły dzień.

->->->->Prezentacje uczniów-<-<-<-<

Szukaj