Spotkanie z Danielem Kasprowiczem

Opublikowano: piątek, 01, marzec 2019

 

Wczoraj w Baninie w Szkole Podstawowej odbyło się spotkanie z Danielem Kasprowiczem. Podróżnikiem, dietetykiem klinicznym a nade wszystko świeckim misjonarzem służącym na Madagaskarze.

Spotkanie pod tytułem „Hazo Mena o marzeniach z czerwonej wyspy”. Hazo Mena to z malgaskiego, języka używanego powszechnie na Madagaskarze, Czerwone Drzewo czyli jedno z niewielu, które jeszcze wciąż powszechnie rośnie na tej wyspie.

Pierwszym skojarzeniem wielu ludzi gdy słyszą Madagaskar jest popularny film animowany, jak przekonuje Daniel Kasprowicz idylliczny obraz jest bardzo odległy od tego z czym mierzy się na co dzień w swojej pracy czyli niedożywieniem, szczególnie wśród dzieci, trądem, cholerą, durem brzusznym czy w końcu odrzuceniem społecznym. Jednak obok tych wszystkich strasznych rzeczy, które na co dzień dotykają mieszkańców Mapikuni małej wioski, w której nasz rodak pomaga można dzięki jego i jemu podobnych pracy czasem ujrzeć na twarzach Malgaszów uśmiech.

Historie przedstawione przez misjonarza to historie konkretnych ludzi czasem kończące się tak jak lubimy, czyli szczęśliwie, innym razem bardzo tragicznie, ale poprzez to spotkanie ci ludzie przestają być dla nas tylko liczbą w statystyce a ich historia ma szansę nas poruszyć i spowodować chęć niesienia pomocy.

Bo przy okazji studiów, z których Daniel teraz korzysta, zdecydował się na kolejną edycję akcji „Kaszka dla Malgaszka” która jest zbiórką podstawowych produktów, które u nas są standardem a w Mapikuni ratują życie.

Po więcej informacji dot. Zbiórki zapraszamy na profil Daniela Kasprowicza, który znajduje się tu - https://www.facebook.com/kasprowiczdaniel/ oraz tu https://zrzutka.pl/cw5cpt

Autor tekstu : Maciej Winklas

 

Osoba odpowiedzialna za zbiórkę w szkole: Katarzyna Winklas

 

 Kliknij w plakat, aby powiększyć

   

 

 

Szukaj