W ramach obchodów  promujących  bezpieczeństwo w sieci w szkole  DBI 2019

Opublikowano: wtorek, 05, marzec 2019

 

 

 "Działajmy razem"

 

 

W ramach tygodznia  DBI na zajęciach informatycznych i plastycznych w dniach 4-8 lutego 2019 zostały  przeprowadzone następujące inicjatywy:

 

Uczniowie klas 4, 5  na lekcjach plastyki  wykonali  plakaty - przedstawiające dobre i negatywne strony Internetu. Swoje prace  wywiesili  na  gazetkach przy swojej klasie.

Uczniowie klas 6-8  na godzinach wychowawczych zaprojektowali pozytywne emotikony, które następnie  wyeksponowali na  gazetkach.

 

Na zajęciach  komputerowych zostały przeprowadzone  pogadanki na temat; cyberprzemocy, hejtu czy plagiatów.  Projekcja filmów z serii „Przygódy wirtualnych bohaterów Plika i Foldera” które dostarczyły sporą dawkę wiedzy jak unikać przykrych niespodzianek w sieci.

 

Quiz o bezpiecznym korzystaniu z internetu  w platformie „kahoot” pozwolił  nie tylko wszystkim sprawdzić swoją wiedzę w połączeniu z rywalizującją  i świetną się zabawą

 

Na stronie internetowej szkoły zostały zamieszczone adresy stron związane z DBI jak również wskazówki i informacje dla rodziców.

 

Serdeczne podziękowania dla nauczycieli zajęć plastycznych  pani Dagmary Rochowicz - Kromskiej  i pani  Patrycji Multan - Laskowskiej, które pokierowały pracami uczniów na swoich  lekcjach.

 

Wszystkie prace zostały sprawdzone przez komisję konkursową; panią psycholog Natalię Klecha oraz pana  Mirosława Neuman,  punkty za prace zostaną dopisane do konkursu na najlepszą klasę. 

Informacje dla rodziców

http://uwaznirodzice.pl/kampania/

Jak smartfon może zrujnować kręgosłup?   

http://www.edukacjamedialna.pl/news.php?extend.403.1

Szukaj