Ciekawostki z klasy II d

Opublikowano: poniedziałek, 25, marzec 2019

W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy przygotowania do powitania wiosny i własnoręcznie przygotowaliśmy pyszne, zdrowe kanapki.  

19 marca z samego rana wyjechaliśmy na wycieczkę do Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewie. Wzięliśmy udział w cudownie prowadzonych warsztatach snycerskich. Przeszliśmy Szlakiem Alicji, który prowadzi przez zaczarowany las, a następnie Szlakiem Korzeni, gdzie dowiedzieliśmy się sporo o korzeniach użytkowania lasu. Szukaliśmy oznak, które potwierdziłyby zbliżanie się wiosny. Ogromną radość sprawiła nam zabawa na  placu zabaw wykonanym z drewna i lin, a także pieczenie kiełbasek nad ogniskiem.

Wyjazd jednogłośnie został uznany za bardzo udany. Na pewno jeszcze tam wrócimy. :)

W pierwszy dzień wiosny pojechaliśmy do fabryki farb i tapet Flugger w Gdańsku Kokoszkach. Dużą frajdę sprawił nam przejazd autobusem komunikacji miejskiej i możliwość zobaczenia stada dzików, gdy czekaliśmy na przystanku. 

Na miejscu dowiedzieliśmy się jak powstają farby i tapety, zwiedziliśmy fabrykę i tworzyliśmy własne projekty.

Miłą niespodzianką był przygotowany specjalnie dla nas pyszny poczęstunek. To była wspaniała wycieczka. Jeszcze raz dziękujemy Panu Rafałowi Kasperek za zaproszenie. 

Katarzyna Kryszewska

Galeria  -> https://drive.google.com/drive/folders/1i_fInYTrUcEuGJq7Omr7DhHr9dip3jfM?usp=sharing

 

 

 

Szukaj