Warsztaty przyrodnicze - Banino, 13.04.19

Opublikowano: wtorek, 09, kwiecień 2019

WIECZÓR Z SOWAMI-warsztaty przyrodnicze w Baninie.

W sobotę dnia 13.04.2019r w godzinach 19.00 do 22.00 w budynku gimnazjum odbyły się bezpłatne warsztaty przyrodnicze „WIECZÓR Z SOWAMI”.

Zajęcia prowadziła pani EWELINA KURACH ze STOWARZYSZENIA OCHRONY SÓW. Warsztaty zorganizowało Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach w ramach projektu POCZUJ MIĘTĘ DO PRZYRODY.

Zajęcia rozpoczęły się od poznania zwyczajów, budowy i trybu życia dziesięciu gatunków sów, które gniazdują w Polsce. Uczestnicy zajęć mogli poćwiczyć rozpoznawanie głosu sów, dowiedzieć się dlaczego i w jaki sposób sowy bezszelestnie latają. Mogli zobaczyć wypluwki i okazy szponów ptaków drapieżnych. Po zajęciach teoretycznych, gdy już zapadł zmrok wyruszyliśmy w teren, do lasu, aby zwabić sowy. Niestety mimo usilnych nawoływań i nasłuchu żadna sowa nas nie odwiedziła-warunki atmosferyczne nie były sprzyjające obserwacjom. W mrokach nocy, przy srebrzystym blasku księżyca(mogliśmy dojrzeć nasze cienie na trawie) obejrzeliśmy i dotknęliśmy skrzydła i pióra sów. Zastanawialiśmy się, jakim pokarmem żywią się sowy oraz gdzie są dogodne warunki do obserwacji sów.

 

10 odważnych uczniów (z klas V-VII) zdecydowało się na nocną, przyrodniczą wyprawę, która na pewno pozostawi niezapomniane wrażenia w sercach i umysłach młodych przyrodników. Dziękujemy pani Ewelinie za przeprowadzenie interesujących zajęć w szkole w Baninie.

Galeria -> https://drive.google.com/drive/folders/1ZFpbYG-e1rUVgPvGjtdwcJ0BScXnGOOM?usp=sharing

 

 

 

 

Szukaj