Sukces SP Banino na Eurofestiwalu

Opublikowano: wtorek, 07, maj 2019

 

W dniach 25-30 kwietnia grupa uczniów z oddziałów gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej w Baninie reprezentowała Polskę na Eurofestiwalu Odysei Umysłu. Jest to coroczna  impreza przeglądowa odbywająca się w tym roku w ośrodku Svyazist pod Petersburgiem. Wziąć w niej udział mogą drużyny, które uzyskały kwalifikacje w swoich kategoriach wiekowych i problemach na krajowych finałach konkursu.

Do Rosji udaliśmy się wraz z grupą laureatów z SP nr 2 w Olsztynie, która wspierała nas podczas podróży i w trakcie pobytu w ośrodku. W drodze powrotnej wspólnie zwiedziliśmy najpiękniejsze  miejsca w Petersburgu, co uczyniło nasz wyjazd jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Podczas tych kilku dni widzieliśmy doskonale przygotowaną oraz poprowadzoną galę otwarcia i zamknięcia festiwalu. Mieliśmy okazję przedstawić nasz problem długoterminowy, który otworzył nam drzwi do wyjazdu. Spotkaliśmy się na jarmarku, gdzie największą zabawą była sprzedaż i wymiana gadżetów związanych z naszymi krajami. Bawiliśmy się na dyskotekach, braliśmy udział w zadaniach i zachwycaliśmy się kulturowymi występami poszczególnych krajów.

Najważniejszym punktem festiwalu był konkurs Mixed Team, w którym jedną drużynę stanowili przedstawiciele trzech różnych krajów. Młodzież z SP Banino wraz z uczniami z Rosji i Indii przez kilka dni pokonywała bariery kulturowo-językowe i okazała się bezkonkurencyjna! Reprezentanci trzeciej grupy wiekowej najlepiej współpracowali i kreatywnie przedstawili kosmiczny problem teatralny.

Skład mistrzów Europy i ich wrażenia z festiwalu:

Natalia Bochan - Nie zapomnę tego wyjazdu do końca życia. Podróż, która trwała 21 godzin, praca z osobami  innej narodowości, uśmiech wszystkich stających na podium. Każdy dzień niosący wiele niezapomnianych wrażeń! Ten wyjazd na zawsze zostanie w mojej pamięci

Apolonia Malańska - Niesamowitym doświadczeniem były Mixed Teamy, gdzie wspólnie z drużynami z Rosji oraz Indii "głowiliśmy" się nad wspólnym problemem.  Żadna bariera - ani językowa ani kulturowa - nie była przeszkodą do zdobycia tytułu mistrzów Europy.

Maciej Kanda - Był to wspaniały pobyt, w którym poznaliśmy mnóstwo ciepłych osób, ale również związaliśmy się ze sobą.

Kacper Sonntag - Moim najlepszym wspomnieniem była współpraca z osobami z innych państw.
To w jaki sposób wszyscy mimo bariery językowej potrafili się porozumieć i razem sprostać problemom było niesamowite !

Maksymilian Trzepizur - Najlepiej wspominam wszystkich ludzi,  których poznałem nie tylko na eurofeście ale i w całej Rosji. Mam nadzieję że jeszcze kiedyś tam wrócę.

Piotr Rink - Podczas pobytu na Eurofestiwalu w Rosji liczyła się głównie dobra zabawa, nawet podczas przedstawiania problemu długoterminowego. Poznałem tam wielu nowych znajomych - przede wszystkim drużyny kumpelskie.

Łukasz Kvapil - Najbardziej z wyjazdu podobała mi się cała "odysejowa" otoczka. Na porządku dziennym było chodzenie w różnych dziwnych strojach i nikt się na nich nie patrzył dziwnie. Wszyscy byli tacy sami, po prostu odysejowi.

trener Wioleta Górska-Sierońska - Eurofestiwal był niezwykłym spotkaniem ludzi z kilkunastu krajów świata. Niezmiernie dumna jestem ze swojej ekipy, która samodzielnie i kreatywnie poradziła sobie z najważniejszym wyzwaniem  zdobywając tytuł mistrzów Europy. W jednym momencie zapomniałam o trudach w organizacji wyjazdu, który byłby niemożliwy dzięki wsparciu sponsorów i Dyrekcji SP Banino.

 

Dziękujemy darczyńcom, którzy swoim wsparciem umożliwili udział naszym uczniom w imprezie rangi europejskiej: Gminie Żukowo – Burmistrzowi Wojciechowi Kankowskiemu, Starostwu Powiatowemu Kartuzy – Staroście Bogdanowi Łapie; Radzie Rodziców, Firmie Ekofinn-pol; Firmie Morad; Firmie Baltic Pomorze; Firmie „Bar u Daniela” oraz wszystkim indywidualnym ofiarodawcom.

 

Zdjęcia ->https://drive.google.com/drive/folders/1z-HsUk6qG6rxcnanplRl1sW9U9PeR-CU?usp=sharing

 

 

 

Szukaj