#ErasmusDays2019

Opublikowano: piątek, 11, październik 2019

Było ich 500…a zniknęły w pięć minut :p

To było pierwsze takie wydarzenie w naszej szkole…Dni Erasmus 2019 pod nazwą „Dumpling challenge” a wszystko to po to aby promować owoce naszej ciężkiej pracy tj. książkę kucharską, która powstała przy współpracy wszystkich krajów partnerskich Hiszpanii, Portugalii, Bułgarii, Włoch no i naszej szkoły. Każdy kraj przedstawił w niej krótką historię swojego regionu oraz najsmaczniejsze przepisy. Już niedługo będzie można ją zakupić u uczniów, którzy są częścią programu Erasmus+, założyli swoją działalność, wydali publikację kulinarną no a teraz muszą ją sprzedać. Zapraszamy!!!

W dniach od 10-12.10.2019 na całym świcie obchodzone są dni Erasmusa po to aby zachęcać uczniów do współpracy oraz kreatywnych działań. U nas w szkole odbył się pojedynek na lepienie pierogów, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Zgłosiło się aż 10 drużyn w różnych kategoriach wiekowych. Wszystkie z nich chciały zrobić najlepsze pierogi. Wyzwanie polegało na tym, że każda drużyna miała ulepić jak najszybciej, jak najwięcej estetycznych pierogów mając taką samą ilość ciasta i farszu. Oprócz najważniejszych składników nie mogło zabraknąć przyborów do obróbki pierogów tj. wałka oraz narzędzi do wycinania ich. Do tego każda drużyna otrzymała taki sam kubek z naszej szkolnej stołówki.

Wszystkie grupy bardzo sprawnie pracowały. Miło było patrzeć na współpracę pod presją czasu. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas VIIIa, VIIIb, VIIId, VIIIe, Vf, Vg, VIIa, VIIc, VIId, VIa, VIf. Każdy z uczestników bardzo ciężko pracował, a po ukończonej rywalizacji posprzątał stanowisko pracy jak przystało na prawdziwych szefów kuchni.

Bardzo ciężko było wyłonić zwycięzców gdyż jedna klasa była szybsza, druga bardziej dokładna a jeszcze inna ulepiła największą ilość pierogów. Jedno jest pewne wszyscy za swój udział i zaangażowanie zdobywają maksymalną ilość punktów dla sowich klas w ramach konkursu samorządu szkolnego.

Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom za zaangażowanie i wspieranie swoich podopiecznych. Rodzicom uczniów z projektu Erasmus+ za pomoc w przygotowaniu farszu do pierogów oraz dobrej duszy, która przygotowała ciasto…warto było patrzeć na satysfakcję i uśmiechy naszych dzieci.

Dziękujemy również Paniom z naszej stołówki szkolnej, które umożliwiły ugotowanie pierogów oraz uczniom z klas VIII, którzy zadbali o oprawę muzyczną naszego wydarzenia, a w szczególności Igorowi Kąkel za przygotowanie playlisty. To kolejny dowód na to, że w pojedynkę ciężko sprostać pewnym wyzwaniom."

Zespół Erasmus+

Zdjęcia -> https://drive.google.com/drive/folders/1VVjSI5S6zoql4bcOze6Q5_vaa-PVuNih?usp=sharing

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szukaj