„BATERIE? ZBIERAM odDZIELNIE”

Opublikowano: poniedziałek, 10, luty 2020

Konkurs na komiks

Czy nasi uczniowie, nauczyciele i ich rodziny pamiętają, że zużyte baterie i akumulatory są niebezpiecznym odpadem?

Zużyte baterie i akumulatory należy przekazywać do specjalnie wyznaczonych miejsc odbioru lub Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), które następnie przekazują je do zakładów przetwarzania. W ten sposób unika się zagrożenia przedostania toksycznych substancji do środowiska i zwiększa szansę na recykling materiałów, z których wykonane są baterie i akumulatory. W naszej szkole podczas zbiórek surowców wtórnych zbieramy również zużyte baterie, które trafiają w przeznaczone dla niech miejsce, do recyklingu.

Siedmioro naszych uczniów stworzyło komiksy zachęcające do selektywnej zbiórki baterii i akumulatorów. Wiktoria z klasy 3A, Ada z 5G, Alicja z 5D, Przemek z 5C, Lidia z 6E, Oliwia z 6A i Michalina z 8C. Prace zostały wysłane na ogólnopolski konkurs ogłoszony przez firmę M&M Consulting Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu -14.02.2020r.

Proszę zapoznać się ze zdjęciami, które przedstawiają  fantastyczne prace naszych uczniów(AB)

Szukaj