Obchody DBI 2020 w naszej szkole.

Opublikowano: poniedziałek, 01, czerwiec 2020

 


„Dzień Bezpiecznego Internetu:

Działajmy razem!”

W ramach obchodów DBI zrealizowano w naszej szkole następujące inicjatywy: umieszczono informacje o DBI na stronie internetowej placówki, popularyzowano stronę www.saferinternet.pl, dzieckowsieci.pl, sieciaki.pl.

W klasach 1-3  nauczyciele uczący zaprezentowali filmy edukacyjne z serii pt. Owce w sieci, 321 Internet - Dobry żart. Dzieci korzystały z zabaw edukacyjnych na stronie www.sieciaki.pl. Zostały też przeprowadzone pogadanki z uczniami   na temat korzystania z Internetu i wykorzystania go m.in. w celach edukacyjnych.    

  Zadanie dla klas 4, 5, 6 

Uczniowie klas 4, 5, 6  na lekcjach plastyki  wykonali  plakaty pt.: „Niebezpieczny Internet”

Najlepszych  prace zostały wyeksponowane  na zewnętrznych gazetkach przy klasie. 

 Zadanie dla klas 7, 8 

Uczniowie na plastyce przygotowali komiksy w formie graficznej na kartce  bloku  rysunkowego lub kartce  A4,  tytuł pracy:  ”Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu  w szkole i w domu”  Najlepsze prace  zostały wyeksponowane  na  gazetkach klasowych .

Za prace uczniów kl  4-8  przyznano  punkty w ramach konkursu „Na najlepszą klasę w szkole” oraz opublikowano  na stronie szkoły.

Na lekcjach  informatyki:

 

Na zajęciach  komputerowych przeprowadzono  pogadanki, quizy w którym uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w sieci oraz obejrzeć filmy edukacyjne.

Wyniki konkursu plastycznego DBI

1 miejsce  6c

2 miejsce  5f

3 miejsce  5a

4 miejsce 5e,4f  

Zapraszamy do strony na temat bezpieczeństwa w internecie ->https://www.saferinternet.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

Szukaj