XV Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt SANTANDER GNIEZNO CUP 2021

Opublikowano: wtorek, 28, wrzesień 2021

 

Kolejny etap przygotowań do rozgrywek Pomorskiej Ligi Piłki Ręcznej sezonu 2021-2022 za drużynami UKS Banino. Tym razem drużyny Młodziczek i Dziewcząt rocz. 2009 gościły ( 17-19.09.2021r) w Gnieźnie na XV Ogólnopolskim Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt SANTANDER CUP 2021. Turniej bardzo prestiżowy o utrwalonej marce i z bardzo wartościowymi przeciwniczkami. W obu kategoriach wystartowało po 12 drużyn z siedmiu województw w tym Banino jedyny przedstawiciel województwa pomorskiego.

Starsze podopieczne Pani Trener Iwony Błaszkowskiej zagrały w przemodelowanym składzie, część dziewcząt w tym terminie uczestniczyło w konsultacjach Kadry Pomorza w przygotowaniach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. To dla celu szkoleniowego akurat bardzo dobrze. Pozostałe mogły się pokazać i udowodnić swoją wartość. Dobrze również, że trafiły do grupy „śmierci” w ten sposób zostały doceniono i chyba  troszeczkę się ich obawiano. Dziewczyny musiały stoczyć w każdym bardzo trudne pojedynki z czego można być bardzo zadowolonym. Wygrały z Dąbrową Chełmińską (20 : 12), przegrały z SPR Kępno (14 : 20), wygrały z Kadrą Województwa Warmińsko – Mazurskiego (10 : 8), przegrały z koalicją Bukowsko – Dopiewską (10 : 12) i na zakończenie meczy grupowych przegrały minimalnie z Zagłębiem Lubin (14 : 15). W ostatnim meczu grupowym ciąg dalszy eksperymentów bez znaczenia na wynik i tak awans do finałów o miejsca V-VIII mijały zapewniony. Kończą turniej dwoma zwycięstwami z UKS Świekatowo i Łukovią Łuków i zajmują ostatecznie V miejsce. Najlepszą zawodniczką zespołu została Oliwia Pupp.

Kolejność Turnieju Młodziczek:

1.Bukowski Dopiewska

2.SPR Kępno

3.MKS PR Gniezno

4.AZS politechnika Koszalińska

5.UKS Banino

6.Łukovia Łuków

7.Zagłębie Lubin

8.Millennium Świekatowo

9.Kadra Warmińsko – Mazurska

10.Dąbrowa Chełmińska

11.Handball 24 Wrocław

12.Olimpijczyk Budzyń

Młodsze podopieczne Pani Marty Frydrych zagrały również bardzo dobry Turniej mimo, iż trzpień zespołu stanowiły dziewczęta rocznika 2010, ale ich postępy są imponujące. Wygrywają trzy mecze w grupie z Politechniką Koszalin (12 : 5), Olimpijczykem Kowalewo Pomorskie (21 : 5) i Pyrki Poznań (14 : 11). Przegrywają z Panterami Dopiewo (8 : 14) i Tuzinkiem Gniezno (7 : 15). Podobnie jak ich starsze koleżanki meldują się w grupie walczącej o miejsca V-VIII. Tu przegrywają z Olimpijczykem Budzyń (14 : 10) i ponownie ogrywają o miejsce VII Poznań (11 : 10). Najlepszą  zawodniczką zespołu została Julia Drewing.

Kolejność rocz. 2009:

1.Tuzinek Gniezno

2.Bukowia Buk

3.Jedność Koszalin

4.Pantery Dopiewo

5.Zagłębie Lubin

6.Olimpijczyk Budzyń

7.UKS Banino

8.Pyrki Poznań

9.AZS Politechnika Koszalińska

10.Gladiator Oborniki

11.Olimpijczyk Kowalewo pomorskie

12.MTS Kwidzyn (PK)

To był bardzo udany i wartościowy Turniej dla obu drużyn UKS Banino. Trzy dni emocjonujących meczy stojących często na bardzo wysokim poziomie. W kategorii Młodziczek przynajmniej cztery z ambicjami o awans do rozgrywek centralnych i medali Mistrzostw Polski o Puchar ZPRP w sezonie 2021/2022.

Dziękujemy Ośrodkowi Kultury i Sportu w Żukowie za pomoc w organizacji przedsięwzięcia i wsparcie.

 

Szukaj