NOC BIBLIOTEK

Opublikowano: środa, 13, październik 2021

NOC BIBLIOTEK jest ogólnopolską doroczną akcją promującą czytelnictwo. W tym roku jej 7 edycja odbywała się pod hasłem >>Czytanie wzmacnia<<. 

W naszej szkole z tej okazji odbyła się w piątkowy wieczór 8 października projekcja norweskiej ekranizacji familijnej powieści detektywistycznej "Operacja. Człowiek w czerni", stanowiącej jedną z części słynnej serii  "Biuro Detektywistyczne nr 2". Projekcji towarzyszyły zabawy wokół tematyki filmu i książki: wśród nich najciekawszą i najbardziej angażującą okazało się zespołowe rozszyfrowywanie zakodowanych informacji dotyczących filmu oraz zagadki z treningiem zmysłów, tak niezbędnych młodym detektywom. Uczestnicy uzyskali opieczętowane imienne LEGITYMACJE DETEKTYWA poświadczające umiejętności (do odbioru w bibliotece od poniedziałku 18 października) , jak również otrzymali pamiątkowe zakładki do książek promujące tegoroczną akcję oraz inne drobne upominki.  

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów klas 4 i 5. 

Dziękujemy za owocną współpracę krajowym koordynatorom akcji, Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz fundatorom, współorganizatorom, patronom honorowym, mecenasowi i partnerom medialnym.

Koordynatorki akcji: Emilia Kaczmarek i Beata Koszałka

Szukaj