PODSUMOWANIE-Jesienna zbiórka surowców wtórnych.

Opublikowano: piątek, 29, październik 2021

 

Dnia 25.09.2021roku, w sobotę odbyła się jesienna zbiórka surowców wtórnych. Od godziny 8:30 z niepokojem spoglądaliśmy na niebo. Cóż nam przyniesie dzień? Ciemne, groźnie chmury krążyły nad szkołą i parkingiem, gdzie odbywała się zbiórka surowców wtórnych. Niska temperatura tylko zachęcał do pracy, aby się ogrzać. Z minuty na minutę stawało się coraz cieplej a słońce śmielej wychodziło spoza ciemnych chmur. Pod koniec zbiórki było wręcz „upalnie”, jak na tę porę roku. Niektórzy uczniowie zdjęli kurtki i pracowali w ubrani tylko w koszulki z krótkimi rękawkami.

Podczas zbiórki zapełniliśmy trzy kontenery makulaturą a jeden kontener plastikowymi butelkami i nakrętkami. Podsumowując:

*MAKULATURA: 3 877 kg

*NAKRĘTKI plastikowe: 323 kg,   PET butelki mix kolorów: 305 kg

*Elektroodpady: 680 kg, baterie: 160kg.

 

Konto Rady Rodziców wzbogaciło się o 1350 zł. Pieniądze zostaną spożytkowane na potrzeby uczniów i szkoły. Za zebrane elektroodpady i baterie zostały zakupione książki-lektury dla młodszych klas do biblioteki szkolnej, w kwocie 418zł.

Podczas jesiennej zbiórki makulatury pomagało dwóch rodziców oraz 20 uczniów. BARDZO GORĄCO WSZYSTKIM DZIĘKUJĘMY. Dziękujemy tym, którzy pomagali oraz tym, którzy surowce dostarczyli do szkoły.

Kolejna zbiórka planowana jest w połowie grudnia. Planujemy również rozszerzyć asortyment zbieranych surowców. Od kolejne zbiórki przyjmujemy/zbieramy również PUSZKI ALUMINIOWE I METALOWE.

Dziękujemy i zapraszamy w grudniu.(AB)

Szukaj