103. URODZINY NIEPODLEGŁEJ!

Opublikowano: piątek, 12, listopad 2021

W minioną środę, 10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Najpierw mięliśmy okazję oglądać prace multimedialne i filmowe,  wykonane przez uczniów klas szóstych i siódmych na temat polskiej drogi do niepodległości . Trzeba przyznać, że nasze koleżanki i koledzy wykazali się wiedzą historyczną i talentem aktorskim. Można się o tym przekonać, klikając w poniższy link:

https://padlet.com/jszrederptak/mqwa808qendbopi4

O godzinie 11.11 tradycyjnie już wzięliśmy udział w akcji pt. „Szkoła do hymnu” i w salach odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. Było podniośle i uroczyście. Odświętnie ubrani z przypiętymi kotylionami i w radosnych nastrojach, podczas długich przerw rozwiązywaliśmy zagadki historyczne, które przygotowali uczniowie klas ósmych. Za udzielenie prawidłowych odpowiedzi, uczestnicy otrzymywali specjalne odznaczenia, zaprojektowane i wykonane przez klasy V, które wykazały się niezwykłą kreatywnością. Także klasy czwarte ujawniły talent plastyczny,  tworząc kartki z życzeniami dla Niepodległej, które można podziwiać przy wejściu do szkoły.

Bardzo dziękujemy wszystkim Uczniom i Wychowawcom za zaangażowanie oraz radosne świętowanie 103. urodzin Niepodległej Polski. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia:

https://drive.google.com/drive/folders/1-TAW8F1klQ69Y95zSIzsqJGoDGwYy2B5?usp=sharing

 

Szukaj