APEL Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

Opublikowano: poniedziałek, 14, listopad 2022

11 LISTOPADA to dla Polaków ważna data, gdyż po 123 latach zaborów – ucisku naznaczonego ofiarną walką, cierpieniem i staraniem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał niepodległość. Z tej okazji, uczniowie oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej im. ks. prałata Józefa Bigusa w Baninie zorganizowali w dniu 10 listopada uroczysty apel, na który zaprosili dyrekcję szkoły oraz grono pedagogiczne.

Rozpoczęciem wydarzenia było wspólnie odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Następnie odbyła się część artystyczna, na którą składała się recytacja wiersza Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka” oraz prezentacja pieśni patriotycznych w wykonaniu sześciolatków.

Po przedstawieniu głos zabrała Pani dyrektor Ewa Kosznik, podkreślając szczególny charakter święta. Skierowała też słowa uznania do dzieci, które swoim zaangażowaniem w występ zdobyły serca widzów.

Również tego dnia, wzorem lat ubiegłych, cała społeczność szkolna uczestniczyła w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do Hymnu”. Dokładnie o godzinie 11:11 Mazurek Dąbrowskiego zabrzmiał na korytarzach szkoły. Do końca dnia towarzyszyły wszystkim słowa: BÓG, HONOR, OJCZYZNA.

 

Autorki artykułu:

Joanna Stefanowska

Justyna Stencel-Malek

Szukaj