2 grudnia biblioteka szkolna zorganizowała spotkanie z Krzysztofem Petkiem

Opublikowano: wtorek, 06, grudzień 2022

2 grudnia biblioteka szkolna zorganizowała spotkanie z człowiekiem wielu pasji-autorem książek, podróżnikiem ,organizatorem wypraw i szkół przetrwania-Krzysztofem Petkiem.

Gość w niezwykle interesujący i obrazowy sposób opowiadał o swoich wyprawach ,podczas których zbiera materiał do powieści, o spotkaniach z niezwykłymi ludźmi i ich kulturą.

Uczniowie klas 5,6 i 7 z wielkim zainteresowaniem słuchali pisarza, który prezentował również mnóstwo zdjęć z wypraw do Transylwanii, Amazonii, na Syberię czy Kamczatkę.

Gość zachęcał uczniów do nauki języków obcych ,dzięki znajomości których można swobodnie podróżować, inspirował do aktywności tych, którzy szukają swojej drogi.

Autor prezentował swoje powieści. Opowiadał między innymi o książce pt.,,Tysiąc bochenków. Zapiski z zaplecza wojny,, opowiadającej o pierwszych dniach wojny w Ukrainie.

Spotkanie było niezwykle fascynujące, z ogromnym ładunkiem cennych wskazówek, które pan Petek przekazywał dzieciom w bardzo bezpośredni sposób, przywołując wiele przykładów z własnego życia.

Chętni uczniowie mogli także zapoznać się z podstawowymi chwytami samoobrony.

Pod koniec spotkania autor podpisywał książki, które można było nabyć.

Jeżeli chcecie poczuć dreszczyk emocji ,dowiedzieć się , czy uda się odnaleźć Golema, czy istnieje sposób na wydostanie się z Labiryntu Luster, czy Paweł przypomni sobie kim jest, albo jak przetrwać w trudnych sytuacjach, to zapraszamy do szkolnej biblioteki po książki autorstwa Krzysztofa Petka.

Szukaj