WYMIANA KARTEK ŚWIĄTECZNYCH ZE SZKOŁĄ W NIEMCZECH

Opublikowano: środa, 04, styczeń 2023

Uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w projekcie wymiany kartek bożonarodzeniowych z uczniami niemieckiej szkoły Albert-Einstein-Gymnasium w mieście Hameln – miasta w środkowych Niemczech, w okolicach Hanoweru, noszącego tytuł Miasta Szczurołapa znanego z baśni braci Grimm.

Przygotowania listów i kartek zaczęły się już w listopadzie. Każdy ze zgłoszonych uczniów wybrał z listy swojego partnera z niemieckiej szkoły, dla którego przygotował kartkę świąteczną oraz list w języku niemieckim lub angielskim. Wszystkie kartki zostały przesłane we wspólnej przesyłce do szkoły w Hameln. Nasza przesyłka zdążyła dojść do Hameln jeszcze przed świętami i wywołała dużą radość wśród uczniów z klasy 7A i 7C. Z racji tego, że w grudniu sporo osób było chorych i nieobecnych, szykowanie kartek przez niemieckich uczniów trochę się przedłużyło i ostatecznie uczniowie z Banina listy od swoich partnerów otrzymali dopiero po Nowym Roku. Niemniej jednak wręczenie kartek i czytanie listów wywołało równie wiele emocji. Mamy nadzieję, że być może powstaną korespondencyjne przyjaźnie i że uda nam się powtórzyć projekt również na Wielkanoc.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z przygotowań przesyłek, jak i również czytania listów przez uczniów z Banina i z Hameln.

Szukaj