Programowanie robotów

Opublikowano: poniedziałek, 05, grudzień 2016

 

Warsztaty z programowania robotów

 

We środę, 30 listopada 2016 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty z programowania Ozobotów.

 

Uczniowie klasy 3a programowali małe roboty na kartce papieru za pomocą kolorowych kodów. Pisali specjalne zadania, które następnie wykonywały roboty. Roboty skręcały, zawracały i świeciły mnóstwo przeróżnych  kolorów.
 
Następna godzina warsztatów należała  do uczniów klasy 4d. Uczniowie programowali  Ozoboty przy pomocy komputera posługując się specjalną aplikacją. Tworzyli  z bloczków programu kod  a następnie przykładali roboty do ekranu monitora. Po załadowaniu poleceń roboty  wykonywały na ławce niewiarygodne tańce a do tego emitowały niezwykłe kolory.
 
Warsztaty pokazowe z programowania poprowadził  p. Patryk Gasch z firmy Edu-Sense, który niebawem prześle nam Ozobota do dalszego dwutygodniowego testowania przez naszych uczniów. Świetne zajęcia... Bardzo dziękujemy :-)
 

 

organizator lekcji z robotem 
Mirosław Neuman

Szukaj