„Òd se cos dac”

Opublikowano: piątek, 09, czerwiec 2017

II POWIATOWY KONKURS ZESPOŁÓW WOKALNO-TANECZNYCH

 

W środę 7 czerwca 2017 roku po raz drugi w Szkole Podstawowej w Baninie odbył się Powiatowy Konkurs Zespołów Wokalno-Tanecznych „Òd se cos dac”. Właśnie te słowa zaakcentowała Pani Dyrektor Ewa Kosznik w swoim wystąpieniu mówiąc, że mają one ogromną moc. Poprzez promowanie naszego regionu i kultury kaszubskiej tańcząc i śpiewając dajemy całe swoje serce i przekazujemy je innym. Przekazujemy kaszubszczyznę czyli to dobro, które powinno do nas wrócić.

Swoją obecnością zaszczyciło nasz konkurs wiele osobistości m.in. Burmistrz Gminy Żukowo - pan Wojciech Kankowski, pan Witold Szmidtke –przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie, pani Aleksandra Rogalewska –dyrektor OKiS w Żukowie, pan Eugeniusz Pryczkowski-wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kartuskiego, ks. Daniel Knapiński - Proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Baninie, pani Aleksandra Hinz – wieloletni emerytowany pracownik naszej szkoły oraz radny wsi Banino pan Paweł Koreń.

Na parkiecie hali widowiskowo - sportowej naszej placówki wystąpiło około 110 tancerzy i wokalistów, reprezentujących następujące placówki oświatowe: Zespół Pieśni i Tańca „Słunôszka” ze SP nr2 w Kartuzach, Zespół „Mali Hopowianie” ze SP w Egiertowie, zespół Mùlczi ze SP im.Jana Trepczyka w Miszewie, Zespół Wesołe Ludki z ZS w Kiełpinie, zespół „Banińskie kwiatuszki” z ZPGiSP w Baninie oraz zespół „Spiéwné kwiôtczi” z ramienia ZKP oddział w Baninie. Zespoły walczyły o nagrody pieniężne, puchary, dyplomy oraz uznanie jury i widowni.

Jury w składzie: Beata Stoppa, Tomasz Fopke(przewodniczący) i Krzysztof Majda brało pod uwagę m. in. dobór repertuaru, opracowanie choreograficzne i wokalne, technikę wykonania, dobór strojów i rekwizytów oraz stopień trudności wykonywanych elementów.

Po podsumowaniu zdobytych przez uczestników konkursu punktów podjęto następujący werdykt:

I miejsce przyznano „Małym Hopowianom” z Egiertowa

II miejsce zajęły” Banińskie kwiatuszki”

III miejsce zajęły Słunôszka z Kartuz.

Wyróżnienia otrzymały pozostałe zespoły.

 

Wszystkie zespoły zaprezentowały wysoki poziom artystyczny oraz zapewniły widowni moc wrażeń. Dziękujemy za udział wszystkim zespołom i zapraszamy za rok!

 

Henryka Kolka

 

Wszystkie zdjęcia dostępne są TUTAJ

 

 

 

Szukaj