Ferie zimowe

Opublikowano: czwartek, 26, styczeń 2017

 

SPRAWOZDANIE Z PRZEPROWADZONYCH FERII ZIMOWYCH W DNIACH 16.01.2017-20.01.2017r. W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BANINIE

 

 

W Szkole Podstawowej w Baninie w dniach 16.01.2017-20.01.2017r. odbywały się ferie zimowe w formie zajęć rekreacyjno-sportowych pod hasłem ,,Uśmiech każdego dziecka”.

 

Zajęcia skierowane były do uczniów klas I-III, odbywały się na terenie szkoły w godzinach od 8:00-15:00. Zajęcia odbywały się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem, przebiegały w życzliwej i serdecznej atmosferze.

 

Podczas zimowiska uczniowie rozwijali zdolności manualne poprzez zajęcia plastyczno-techniczne, kształtowali koncentrację uwagi i zdolności poznawcze oraz kształtowali umiejętności działań zespołowych stwarzając okazje do nawiązania kontaktów z rówieśnikami. Dzięki powyższym umiejętnościom dzieci wykonały ozdobne mydełka, lampiony, prace plastyczne za pomocą farb. Z uwagi na zbliżający się Dzień Babci i Dziadka uczniowie wykonali kartki okazjonalne i portrety swoich najbliższych.

 

Podczas zimowiska uczniowie poznali znaczenie prawidłowego odżywiania warunkującego prawidłowy rozwój ,,Zdrowa żywność-zdrowe odżywianie”, uwieńczeniem tematu było wykonanie sałatki owocowej.

 

Największym powodzeniem i radością cieszyły się zajęcia na świeżym powietrzu.Dzięki pięknej zimowej pogodzie odbył się kulig, zjeżdżanie na sankach oraz zabawa w lesie,,Mali tropiciele”.

 

Ostatni dzień ferii przeznaczony był na zabawę karnawałową, dzieci zaprezentowały swoje przepiękne stroje m.in.policjanta, księżniczki, ważki, Batmana, wróżki. Chęć zaistnienia i wspólnej zabawy zaowocowała prezentacją i wizytą w grupie przedszkolnej.

 

 

                                                                                                                                                                                                        Iwona Siwek-Ambroziak

 

 

 

 

 

 

Szukaj