POMORSKIE WARSZTATY NAUKOWE

Opublikowano: środa, 18, wrzesień 2019

W dniach 8-13 września 2019 r.  na terenie  Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się wyjazdowe Pomorskie Warsztaty Naukowe „Zdolni z Pomorza”. Uczestniczyło w nich ponad 240 uczniów ze szkół zlokalizowanych w różnych powiatach Pomorza. Z naszej szkoły w warsztatach udział wzięło 11 uczniów  (z klasy 8D: Ala, Martyna, Natalia, Tymon, Filip; z klasy 8E: Natalia, Lena, Zuzia, Dominika, Jakub oraz Jagoda z klasy 6A) Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w intensywnym pogłębianiu swojej wiedzy. Program zajęć był bardzo bogaty. Codziennie pięć godziny warsztatów i wykładów z biologii, chemii, fizyki, matematyki i kompetencji społecznych. Po kolacji  dwugodzinny blok projektowy - czyli udział w wybranych przez siebie zajęciach(do wyboru ponad 30 tematów)  Podczas tygodniowych zajęć uczniowie zwiedzili Muzeum II Wojny Światowej, ECS i Ratusz Głównego miasta w Gdańsku. Organizatorzy zadbali również o kulturę –uczestnicy obejrzeli spektakl HAIRSPRAY  w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Podczas, gdy uczniowie brali udział w zajęciach naukowych,  wykładach i  ćwiczeniach laboratoryjnych –  ich nauczyciele, opiekunowie  uczestniczyli w kursach doskonalących, których zaliczenie zostało potwierdzone odpowiednimi certyfikatami.

Był to bardzo wyczerpujący tydzień zarówno dla uczestników i ich nauczycieli-opiekunów. Zajęcia rozpoczynały się po śniadaniu- o godzinie 9.00 a kończyły powrotem do akademików(gdzie uczniowie byli zakwaterowani) o godzinie 21.00. Pomimo dużej ilości zajęć warsztatowych uczniowie znajdowali czas, aby na bieżąco uzupełniać lekcje szkolne. Podczas warsztatów opiekunem naszych Zdolnych Uczniów była pani Anna Borowicz

POMORSKIE WARSZTATY NAUKOWE zostały zrealizowanie i finansowane w ramach projektu „Zdolni z Pomorza – Uniwersytet Gdański” oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego (AB).

Zdjęcia->https://drive.google.com/drive/folders/1Qp6AoVAKCfiE39XN8Pg5CSuw0AlYt689?usp=sharing