Relacja z wydarzeń klasy 1b

Opublikowano: piątek, 20, wrzesień 2019

 "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY !”

W dniu dzisiejszym 20.09.2019 klasa 1 b brała udział w akcji - "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!" przygotowanej przez Panią Annę Borowicz. Odbyły się zabawy, które miały na celu przybliżenie dzieciom celu  segregowania śmieci.

Serdecznie dziękujemy Pani Borowicz za przygotowanie tak ciekawych zajęć dla pierwszoklasistów.

Anna Stankiewicz wychowawca klasy I b

 

Kodowanie na dywanie

Klasa 1bw tym tygodniu rozpoczęła swoją przygodę z kodowaniem. Wykonała pierwsze zadanie z programu do , którego zgłosiliśmy się na początku września. Jest to IV edycja Ogólnopolskiego Programu" Uczymy dzieci programować". Wkrótce klasa zaprezentuje kolejne rozwiązane  zadania.

Wychowawca Anna Stankiewicz klasa 1b

 

Ogólnopolski projekt  " Mały Miś w świecie wielkiej literatury"

 

W dniu 18. 09.2019 klasa 1B zapoczątkowała swój udział w drugiej edycji Projektu  " Mały Miś w świecie wielkiej literatury" - ogólnopolski projekt rozwijania czytelnictwa.

Dzieci poznały misia wędrowniczka , któremu nadały imię Łatek.  Dowiedziały się czym w tym roku zajmie się Miś i do czego będzie zachęcał wszystkie dzieci.

Pierwszaki przygotowały portrety Łatka oraz tytułową stronę do dzienniczka -

" Zmisiowane wędrówki", który będzie wędrował do domu dzieci razem z nowym, pluszowym przyjacielem.

Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców klasy 1b do sali nr2 do  wspólnego czytania.

Wychowawca Anna Stankiewicz klasa 1b

 

Muzycznym krokiem w świat nauki

16.09.2019

W ramach mojego autorskiego programu " Muzycznym krokiem w świat nauki" uczniowie z klasy 1b muzycznym krokiem rozpoczęli poznawanie liter. Zadaniem tego programu jest rozwijanie motoryki małej i dużej, motywowanie do uczestnictwa w ćwiczeniach grafomotorycznych, rozwijanie spostrzegawczości wzrokowej i słuchowej, integrowanie grupy oraz wyrównywanie szans. Tym razem były to zabawy przy muzyce animatorów -KLANZA.

Wychowawca Anna Stankiewicz klasa 1B

Szukaj