Dziewczynki VId z wizytą na AWFiS w Gdańsku

Opublikowano: poniedziałek, 20, maj 2019

W dniu 16 maja 2019 roku dziewczynki z klasy sportowej VId o profilu lekkoatletycznym wraz z nauczycielem wychowania fizycznego Pawłem Dąbrowskim odwiedziły Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

 Dziewczynki zwiedziły główne obiekty sportowe uczelni po których z wielkim zaangażowaniem opowiadał dr Mirosław Piątek starszy wykładowca Zakładu Lekkiej Atletyki. Dziewczynki zobaczyły:

boiska i stadiony zewnętrzne na których dzielnie trenowali goście z Chin.

Odwiedziły Hale sportowe wewnętrzne, basen, halę gimnastyczną im. Leszka Blanika, na której miło zostały przyjęte przez uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego

Dziewczynki zostały też powitane przez samego patrona hali Leszka Blanika!!

Leszek Blanik to dwukrotny olimpijczyk -  złoty medalista z Pekinu w 2008 roku w skoku przez konia i brązowy medalista z Sydney w 2000 roku w skoku przez konia.

Podczas przemierzania korytarzy uczelni dziewczynki spotkały Dr hab. Wojciecha Ratkowskiego, profesora AWFiS - kierownika Zakładu Lekkiej Atletyki - Mistrza Polski z 1984 roku w maratonie z rekordem życiowym 2:12:49!!

Ciekawym doświadczeniem była wizyta w Zakładzie Fizjologii, gdzie gospodarzem jest dr Sylwester Kujach.  Dziewczynki mogły sprawdzić się podczas testu Wingate. Zobaczyły też laboratorium, gdzie prowadzone są badania.

Oczywiście nie mogło się obejść bez treningu na hali lekkoatletycznej!!! Trening specjalnie dla dziewczynek poprowadził mgr Leszek Chludziński - wykładowca w Zakładzie Lekkiej Atletyki:-)

Dziewczynki były bardzo zainteresowane uczelnią, swoim zaangażowaniem zrobiły piorunujące wrażenie i dostały zaproszenie na ponowną wizytę :-)

Szukaj