Ogólnopolski Konkurs Wokalny

Opublikowano: wtorek, 13, luty 2018

X OGÓLNOPOLSKI KONKURS WOKALNY KOLĘD I PASTOTAŁEK „NAD ŚWIATEM CICHA NOC” W PAŁACU MŁODZIEŻY W GDAŃSKU  

 

         W dniu 27 stycznia 2018 odbyły się w Pałacu Młodzieży w Gdańsku przesłuchania konkursowe 10. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Kolęd i Pastoralek "Nad Światem Cicha Noc".  Do konkursu przystąpiło ponad 300 solistów i około 70 zespołów wysyłając do Pałacu Młodzieży zgłoszenie wraz z płytą DVD zawierającą wykonanie przygotowanej prezentacji .

         Do samych przesłuchań (na żywo) zakwalifikowało się 76 solistów oraz 11 zespołów z całej Polski. Z naszej szkoły zakwalifikowało się aż 5 uczniów-laureatów : Aleksandra Radkowaska Ib, Piotr Maliszewski 3a, Julia Pluto-Prondzińska 3e, Agnieszka Tusk i Patrycja Markowska 5d.

         Uczestnicy przesłuchań konkursowych reprezentowali bardzo wysoki poziom wykonawczy, przedstawiali zróżnicowany repertuar, wykazywali wysoką swobodę sceniczną i świadomą interpretację swojej prozentacji.

W jury zasiadali: pani Joanna Ilisińska, pani Aleksandra Moskwa i pan Karol Drzewoszewski – przewodniczący.

         Wśród laureatów przesłuchań 10 Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Kolęd i Pastoralek "Nad Światem Cicha Noc" znaleźli się uczniowie naszej szkoły :

         kategoria 7-9 lat:

         Julia Pluto-Prondzińska – I miejsce 

         Piotr Maliszewski – III miejsce

         kategoria 10-12 lat:

         Patrycja Markowska – III miejsce

 

         Następnego dnia na scenie Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Gdańsku odbyła się Gala Konkursu, podczas której dyrektor Pałacu Młodzieży, pani Elżbieta Porowska,  wręczyła nagrody wszystkim laureatom a zdobywcy I nagród dali popis swoich wokalnych zdolności.

 

Hanna Pek

 

Szukaj