CZERWCOWE PREZENTACJE BANIŃSKICH KWIATUSZKÓW

Opublikowano: poniedziałek, 17, czerwiec 2019

„Banińskie kwiatuszki” - lureaci 2 miejsca  IV Powiatowego Konkursu Dziecięcych Kaszubskich Zespołów Wokalno-Tanecznych „Od de cos dac” , który odbył się w naszej szkole w sobotę 8.06.2019 ,  dnia 12.06.2019 odwiedzili pensjonariuszy Domu Seniora w Baninie.

Chcąc umilić czas pensjonariuszom, zespół pod opieką Hanny Pek i Marzeny Koden, zaprezentował wiązankę tańców i piosenek kaszubskich. Prezentując piosenkę „Kaszubskie nuty” uczniowie unosili w dłoniach rekwizyty ilustrujące jej treść. Wykonane zostały również piosenki : „Kaszubskie jeziora” , „Uczba” oraz „A jo spiewia po kaszebsku”.

Dzieci zatańczyły tańce : „Okruc sa w kół” , „Wołtok” oraz „Kowal”. Tańczącym i śpiewającym dzieciom akompaniowali na skrzypcach diabelskich na zmianę :  Aleksandra Chustak, Oliwia Piastowska, Alan Łazarski.

Występ uczniów Szkoły Podstawowej został przyjęty bardzo serdecznie i życzliwie. Dzieciom podziękowano za przybycie i piękny występ świadczący o gruntownym ich przygotowaniu. Na koniec obdarowano  soczkami, które uczniowie chętnie wypili.

Dzieci z naszej szkoły wręczyli pensjonariuszom Domu Seniora kwiatki przygotowane przez uczniów pod opieką p. Małgorzaty Mosakowskiej.

            W nagrodę za całoroczną działalność  w zespole wokalno-tanecznym, p. Dyrektor Ewa Kosznik, przyznała uczniom całodniową wycieczkę do Parku Ewolucji w Sławutówku.

Sobotni wyjazd rozpoczął się o  godz. 8.00. Siedemnaścioro dzieci wraz z dwoma opiekunami – Hanną Pek i Pauliną Czajkowską, udało się busem do Parku Ewolucji. Pogoda dopisała, nie było upałów. Uczniowie  wzięli udział w warsztacie „Odkrywca Paleontolog”, po którym oprowadzeni przez przewodnika parku zwiedzili : Ścieżkę Dinozaurów, Świat Człowieka Pierwotnego, Stonehenge, Obrazy Prehistorii. Podróżowali w Batyskafie oraz obejrzeli film w Kinie Prehistorycznym. Na koniec jechali Dino Pociągiem oraz Pojazdami Flinstonów.

            Przed członkami zespołu „Banińskie kwiatuszki” są kolejne występy, które odbędą się w hali widowiskowo-sportowej SP w Baninie:

      -     dnia 17.06 (poniedziałek) zaprezentują się podczas Podsumowania sportowego roku szkolnego dla szkół gminy Żukowo.

      -     w środę (19.06) wystąpią dwukrotnie podczas Uroczystego Zakończenia Roku Szkolnego  : klas IV-V oraz II-III .

 

Hanna Pek

Galeria-> https://drive.google.com/drive/folders/1rWmeAD5yqTCEThM7AR7b3D3mVaSpUGlF?usp=sharing

Szukaj