Szkolny konkurs graficzny na okładkę do książki

Opublikowano: poniedziałek, 01, czerwiec 2020

Zakończył się Szkolny Konkurs graficzny na okładkę do książki.

Myślą przewodnią konkursu było zachęcenie młodych ludzi do poszerzenia wiedzy z zakresu grafiki komputerowej. Konkurs był w głównie mierze dedykowany dla uczniów klas szóstych, którzy poznawali program na lekcji informatyki. Nie mnie jednak konkurs ten był otwarty dla każdego ucznia z naszej szkoły, który chciał spróbować swoich sił w grafice komputerowej.
Uczestnicy wybierali dowolny gatunek np.: powieść, przewodnik turystyczny, poradnik kulinarny lub inny. Wszyscy uczniowie korzystali z jednego programu znajdującego się na platformie internetowej canva.com. Projekty jednak nie można było kopiować w całości z szablonów lecz modyfikować.

Podesłane parce były dość zróżnicowane i wyróżniały się pomysłowością i wszechstronnością. Inspiracją były nie tylko już przeczytane książki ale też własne oryginalne pomysły i o to właśnie chodziło. Komisja w składzie p. Mirosława i p.Patrycji bardzo dziękują wszystkim za wkład pracy i nieodzowną pomoc rodziców bez których trudno by było zorganizować ten konkurs.


Najciekawsze zostały uhonorowane miejscami i zamieszczone na naszej stronie internetowej, zwycięzcy otrzymają dyplomy drogą elektroniczną. Jeszcze raz gratulacje dla finalistów i podziękowania dla wszystkich uczestników.

 

Wyniki:

Piotr Wądołowski „W pustyni i w puszczy” -1 miejsce

Julia Chłopecka „Sekretne życie kotów” - 2 miejsce

Roksana Kulwikowska „Wakacyjna miłość” - 3 miejsce

Julia Gołębiewska-”Pączkowe historie” - wyróżnienie

Adam Sondej „Widziałem sowy sen”- wyróżnienie

 

 

Szukaj