ZDOLNI Z POMORZA

Opublikowano: piątek, 28, czerwiec 2019

17 czerwca 2019r odbyło się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej uroczyste podsumowanie projektu za rok szkolny 2018/2019.  Zebranych uczniów, nauczycieli, rodziców powitał marszałek województwa pomorskiego – pan Mieczysław Struk.  Dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu UMWP-pan Adam Krawiec przedstawił realizację projekt ZDOLNI z POMORZA w liczbach: 1892 uczniów brało udział w projektach powiatowych, 2146 uczniów wzięło udział w akademickich formach wsparcia, 1709 uczniów uczestniczyło w regionalnych formach wsparcia, zrealizowano 52 projekty naukowe, 7785 uczniów brało udział w I etapie Ligii Zadaniowej, odbyło się 70 spotkań akademickich(1400 uczestników) oraz 30 kursów E-learningowych.  Najaktywniejsi uczniowie uczestniczyli w letnim lub zimowym obozie naukowym a także otrzymali stypendia. Następnie zostały wręczone nagrody dla twórców zwycięskich prac w Konkursie Projektów. A przez dwie kolejne godziny każdy mógł zapoznać się w projektami wykonanymi przez uczniów uczestniczących w projekcie ZDOLNI z POMORZA.

Do 30 czerwca 2019r można zgłaszać swoje kandydatury (uczniowie obecnych klas 6 i 7) na kolejny rok szkolny do udziału w projekcie Zdolni z Pomorza.  Jak zgłosić się do Regionalnego Centrum Nauczania Kreatywnego znajdziesz w poniższych linkach. 

http://www.spbanino.098.pl/strona/9-z-zycia-szkoly/1918-rekrutacja-do-projektu-zdolni-z-pomorza-powiat-kartuski-na-rok-szkolny-2019-2020

Z naszej szkoły w Zdolnych z Pomorza aktywnie działają uczniowie klas 8 - Natalia D., Magdalena L., Amelia Z., Jakub K. i Kacper P.

Od 24.06-7.07.2019 Natalia, Amelia i Kacper uczestniczą w Letnim Obozie Naukowych Zdolnych z Pomorza w Augustowie a wraz nimi 70 zdolnych uczniów z powiatu kartuskiego, zakopiańskiego i świdnickiego. Podczas obozu odbywają się zajęcia naukowe z biologii, chemii, informatyki, języka polskiego i niemieckiego, historii, filozofii, prawa, warsztaty plastyczne i teatralne, wycieczki rowerowe, spływ kajakowy, wyjazd do Supraśla  i Sejn, nocne i dzienne kąpiele w jeziorze, śpiewy, tańce i mnóstwo innych atrakcji.(AB)

Szukaj