Nasi mali Architekci

Opublikowano: środa, 20, kwiecień 2016

W piątek 8 kwietnia 2016r. gościliśmy studentów Koła Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Gdańskiego. Studentki przeprowadziły warsztaty "Kształty ukryte w architekturze" w klasach trzecich. Na zajęciach dzieci dowiedziały się, czym jest architektura oraz jakie możemy dostrzec w niej kształty. Nasi "Mali architekci" zaprojektowali własne konstrukcje za pomocą przyborów biurowych oraz kartonów; stworzyli m.in. "Sky home", "Kosmos" oraz "Sklep gdzie kupuje banan". Na fotografiach budowli z Dubaju, Wielkiej Brytanii i Gruzji dzieci doszukiwały się kształtów np. gruszki, grzyba a nawet winogrona. Warsztaty były bardzo ciekawe i już nie możemy doczekać się następnych.

Bardzo dziękujemy studentom Koła Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Gdańskiego

Paulina Mankiewicz

Nauczyciel przyrody