Dzień Wigilijny w VId

Opublikowano: wtorek, 29, grudzień 2015

Dzień wigilijny w  klasie  VI d

W dniu 22 grudnia 2015r. nasza klasa zorganizowała klasową Wigilię. Tego dnia zebraliśmy się z naszą wychowawczynią w sali  regionalnej  (chłopcy ułożyli stoły a dziewczyny zajęły się przygotowaniem posiłku i dekoracjami). Na wigilie zaprosiliśmy też panią Elżbietę Zydek oraz pana Mirosława Neumana.  Następnie został odczytany fragment Pisma Świętego dotyczący Bożego Narodzenia, po którym przełamaliśmy się opłatkiem, złożyliśmy  szczere życzenia i wręczyliśmy sobie nawzajem  prezenty. Po tych tradycyjnych zwyczajach przyszedł czas na ucztę i wspólne kolędowanie. Każdej z tych czynności towarzyszyła ciepła, rodzinna i świąteczna atmosfera. Pod koniec naszej uroczystości pojawił się  niespodziewany gość w osobie p. Marianny Zydek, studentki Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi, która opowiedziała nam swoją przygodę z filmem  i rozdała  autografy.

Spotkanie to ,było kolejnym ważnym wydarzeniem w „życiu” naszej klasy, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

Uczniowie kl. VI d