PSIKOŁAJKI

Opublikowano: poniedziałek, 14, grudzień 2015

W dniach 2-22XII  2015 r.w klasa Vc przeprowadziła w szkole   akcję pt. ”Psikołajki”. Uczniowie zbierali karmę dla zwierzaków ze schroniska ,,Promyk,, w Gdańsku- Kokoszkach. Udało się zebrać bardzo wiele  kilogramów karmy, zabawki ,koce ,legowiska . 14 I 2016 zawieziono wszystko do schroniska ,a uczniowie odwiedzili  obdarowane pupile. Było to niezwykłe przeżycie ,móc popatrzeć w oczy smutnych ,biednych zwierzaków ,pogłaskać je  i dowiedzieć się bardzo wiele na temat tego, jak funkcjonuje schronisko ,jak należy opiekować się swoimi pupilami ,jak być odpowiedzialnym właścicielem swojego zwierzaka. Podczas  wspaniałej lekcji , dzieci poznały    Myszę-  pitbulla  ,który  był bardzo chory ,ale powoli dochodzi do zdrowia i Muchę, która przez całą godzinę dzielnie siedziała na kolanach swojej pani i dzielnie prezentowała swoje umiejętności .Potem zobaczyły pięknego haskiego- Feliksa , starego owczarka –Misia i wiele ,wiele innych psiaków i kociaków.

Uczniowie klasy Vc  wraz z wychowawcą bardzo dziękują wszystkim uczniom  ze szkoły za pomoc w zbiórce ,cieszymy się ,że mogliśmy pomóc biednym zwierzakom.

B.Koszałka