Szkolne konkursy muzyczne

Opublikowano: piątek, 15, grudzień 2017

Dnia 14.12.2017  w czwartek, w sali teatralnej naszej szkoły, odbyły się Szkolne Konkursy : Instrumentalny „Gramy małemu Jezusowi”  oraz Wokalny „Spiewamy małemu Jezusowi”. Oba konkursy oceniało trzyosobowe jury w składzie: Małgorzata Chomicz – muzyk, altowiolistka, Izabela Kunikowska – rozśpiewana anglistka oraz Hanna Pek nauczyciel edukacji muzycznej. Widownię wypełniła liczna grupa gości składająca się z członków rodzin występujących uczniów oraz klasowych koleżanek i kolegów

Pomimo większej ilości zgłoszeń, ostatecznie w  konkursie instrumentalnym wzięło udział 4 uczniów z klas I-III oraz 6 uczniów z klas IV-VII. Uczniowie, wykonując wybraną przez siebie kolędę, prezentowali swoje umiejętności gry na akordeonie, skrzypcach , pianinie, wiolonczeli, gitarze oraz flecie prostym.

Laureatami tego konkursu zostali :

kl 0-III
I miejsce - Małgorzata Moller
II miejsce - Tymoteusz Wanionek
III miejsce - Liliana Molęga i Julia Rokicka

kl IV - VII
I miejsca nie przyznano
II miejsce - Emila Bryćko i Franek Redzimski
III miejsce - Maja Plichta
wyróżnienie - Agnieszka Gosz

W konkursie woklanym jury wysłuchało 21 uczniów z klas 0-III.  Śpiewano kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne. Jury długo debatowało aby ustalić ostateczny werdykt.

Decyzją jury laureatami konkursu wokalnego zostali:

kl 0-I
I miejsce - Aleksandra Radkowska i Joanna Maliszewska
II miejsce - Wiktoria Plichta i Zofia Szewczyk
III miejsce - Zuzanna Damaszke
wyróżnienie - Jan Polak i Mikołaj Kąkel

kl II-III
I miejsce - Julia Pluto-Prondzińska
II miejsce - Nikola Miąskowska
III miejsce - Barbara Kwiatkowska i Oliwier Głazik-Czarnecki
wyróżnienie - Aleksandra Brzy

Wszystkim uczestnikom konkursu należą się podziękowania za pracę włożoną w przygotowanie oraz gratulacje za odważne wykonania utworu na scenie przed liczną widownią.

Rozdanie dyplomów za uczestnictwo w konkursach oraz nagród dla laureatów odbędzie się
w sali teatralnej dnia 20.12 (środa) o godz 15.45. Uroczystość ta zostanie poprzedzona przedstawieniem Jasełek przygotowanym przez dzieci z klasy 0pa.

Serdeczne podziękowania ślemy sponsorom nagród :

- państwu Danucie i Ireneuszowi Młyńskim – Delikatesy Max Xavier Banino

- panu Tomaszowi Ryta – sklep IBIS Żukowo